Wojna w Ukrainie. Kliczko o słowach Putina: "bzdury"

Świat
Wojna w Ukrainie. Kliczko o słowach Putina: "bzdury"
Twitter.com
Kliczko nazwał słowa Władimira Putina "bzdurami".

Mer Kijowa zapytany przez australijskiego dziennikarza, co sądzi o słowach prezydenta Rosji Władimira Putina, który stwierdził, że jego kraj atakuje w Ukrainie wyłącznie cele militarne odpowiedział: "bzdury". - Przepraszam, czy to jest cel militarny? - zapytał wskazując na blok mieszkalny w stolicy Ukrainy zniszczony podczas ostrzału rakietowego.

Reporter australijskiego kanału 7NEWS Sydney Chris Reason wziął udział w spotkaniu z merem Kijowa Witalijem Kliczką. W mieście trwa 48 godzinna godzina policyjna.

 

Stojąc przy zbombardowanym przez Rosjan bloku dziennikarz z Australii zapytał Kliczkę, co sądzi o słowach Władimira Putina, który powiedział, że Rosja atakuje wyłącznie cele militarne.

 

- Bzdura. Przepraszam. Gdzie jest cel wojskowy. Ten budynek to jest cel militarny? - zapytał Kliczko.

 

 

Wcześniej australijski dziennikarz nadał relację z dachu jednego ze zrujnowanych budynków. - Na szczęście (podczas ostrzału) ten budynek był w większości niezasiedlony - powiedział.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanie wypuścili uprowadzonego mera Skadowska

 

- Biorąc pod uwagę, że budynek ma 144 mieszkania i zamieszkiwało go około 600 osób, ten atak mógł mieć znacznie gorsze skutki - dodał Chris Reason.

 

 

W środę wczesnym rankiem Rosjanie po raz kolejny ostrzeliwali ukraińską stolicę, Kijów. Odłamki rakiety trafiły w 12-piętrowy budynek mieszkalny, powodując poważne zniszczenia - poinformowała agencja UNIAN.

 

ZOBACZ: Ołena Zełenska: Jak każda kobieta w Ukrainie obawiam się o swojego męża

 

Dwa górne piętra budynku zawaliły się. Uszkodzony został także jeden dziewięciopiętrowy budynek - podano.

 

 

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie