Wojna w Ukrainie. Rosjanie wykorzystują infrastrukturę cywilną do rozmieszczania broni

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie wykorzystują infrastrukturę cywilną do rozmieszczania broni
Facebook/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
Rosyjski sprzęt wojskowy

Wojska rosyjskie wykorzystują infrastrukturę cywilną do rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego - wynika z informacji podanych w poniedziałek rano na Facebooku przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Odnotowano powtarzające się przypadki wykorzystywania przez wroga infrastruktury cywilnej, w tym miejsc kultu religijnego, do umieszczania stanowisk strzeleckich, rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego" - czytamy w komunikacie.

 

 

"Siły okupacyjne nie odniosły znaczących sukcesów w prowadzeniu operacji ofensywnej na wszystkich kierunkach. Główne wysiłki okupantów koncentrowały się na zabezpieczeniu i utrzymaniu zajętych wcześniej pozycji. (...) Siły zbrojne Ukrainy zadały miażdżące ciosy w infrastrukturę na tyłach nieprzyjaciela w celu zakłócenia systemu wsparcia logistycznego. (...) W dniu poprzednim ukraińskie lotnictwo zestrzeliło cztery samoloty, trzy śmigłowce i bezzałogowe statki powietrzne" - poinformował w podsumowaniu operacyjnym Sztab Generalny.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Instagram w Rosji został zablokowany

 

W jego ocenia, morale i stan psychiczny nieprzyjaciela pozostaje niski, co prowadzi do odmowy przez żołnierzy rosyjskich wykonywania rozkazów dowództwa.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie