Wojna w Ukrainie. Premier Izraela Naftali Bennett rozmawiał z Władimirem Putinem

Świat
Wojna w Ukrainie. Premier Izraela Naftali Bennett rozmawiał z Władimirem Putinem
PAP/EPA/JACK GUEZ / POOL
Premier Izraela Naftali Bennett

Premier Izraela Naftali Bennett odbył półtoragodzinną rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według anonimowego urzędnika cytowanego przez media izraelskie rozmowa dotyczyła możliwego zawieszenia broni na Ukrainie, a także izraelskiej pomocy humanitarnej.

Urzędnik przekazał dziennikarzom, że Putin poskarżył się Bennettowi na "barbarzyńskie" postępowanie ukraińskich żołnierzy w regionie donieckim, gdzie jak twierdzą Rosjanie, zginęło 20 cywilów - informują portale Ynet i Times of Israel.

 

ZOBACZ: Ambasadorowie państw członkowskich przy UE zatwierdzili czwarty pakiet sankcji wobec Rosji

 

Według urzędnika rozmowa z Putinem miała związek z sobotnią rozmową, którą Bennett odbył z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim.

Zełenski: musimy powstrzymać represje przeciwko cywilom

"Pozostaję w kontakcie z premierem Izraela Naftalim Bennettem. Rozmawialiśmy o rosyjskiej agresji i perspektywie rozmów pokojowych. Musimy powstrzymać represje przeciwko cywilom: poprosiłem (Bennetta - red.), by pomógł w uwolnieniu porwanego mera Melitopolu i innych osób publicznych" - napisał na Twitterze po sobotniej rozmowie z izraelskim premierem Zełenski.

 

Bennett wielokrotnie kontaktował się z przywódcami Ukrainy i Rosji próbując mediować między Rosją i Ukrainą, m.in. 5 marca spotkał się z Putinem w Moskwie.

 

Doradca administracji prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zaprzeczył w sobotę doniesieniom, że Bennett miał poradzić władzom ukraińskim, aby zgodziły się na żądania Rosji w sprawie zakończenia wojny.

msl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie