Wojna w Ukrainie. Obwód charkowski: 15-latek zginął w rosyjskim ostrzale

Świat
Wojna w Ukrainie. Obwód charkowski: 15-latek zginął w rosyjskim ostrzale
AP/DSNS
Zniszczenia po rosyjskich bombardowaniach w Charkowie

Nasilił się ostrzał prowadzony przez rosyjskie wojska w obwodzie charkowskim. Agencja Interfax-Ukraina podaje, że w wyniku działań wroga zginął 15-latek. To kolejna nastoletnia ofiara wojny, o której dowiedzieliśmy się w poniedziałek.

W obwodzie charkowskim nie ustają bombardowania, pociski niszczą osiedla mieszkaniowe, szkoły czy przedszkola. W wyniku działań zbrojnych rosyjskiego wojska giną cywile. Niestety wśród ofiar wojny Władimira Putina są również najmłodsi Ukraińcy. Agencja Interfax-Ukraina poinformowała o 15-latku, który stracił życie podczas wrogiego ostrzału, to druga nastoletnia ofiara, o której dowiadujemy się w poniedziałek. 

 

Rosyjski ostrzał w obwodzie charkowskim. Nie żyje 15-latek

"Wskutek rosyjskiego ostrzału przedszkola w Czuhujewie w obwodzie charkowskim Ukrainy zginął 15-latek" - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na prokuraturę okręgową w Charkowie.

 

ZOBACZ: Charków. Rosyjski pocisk utknął w suficie mieszkania. Trwają ostrzały miasta

 

W wyniku ostrzału uszkodzono również kilka pobliskich domów prywatnych.

 

Policja obwodowa poinformowała tego dnia o nasileniu się w nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskiego ostrzału Charkowa i obwodu charkowskiego.

Obwód charkowski: 15-latka zginęła od rosyjskiego ataku rakietowego

 

Szef wydziału śledczego policji obwodu charkowskiego Serhij Bołwinow poinformował na Facebooku, że w mieście Dergacze zginęła 15-letnia Darina.

W dom, w którym mieszkała Darina uderzył rosyjski pocisk. Inne osoby, które w nim przebywały - rodzice dziewczyny i dwoje rodzeństwa, przeżyły i nie zostały ranne. W momencie ataku Darina znajdowała się w innym pokoju niż reszta mieszkańców domu, ponieważ poszła po zabawki dla małych dzieci.

mst//PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie