Charków. Nasilają się rosyjskie bombardowania. Pocisk uderzył w dom, nie żyje 15-latka

Świat
Charków. Nasilają się rosyjskie bombardowania. Pocisk uderzył w dom, nie żyje 15-latka
facebook/Сергій Болвінов
15-latka zginęła w wyniku rosyjskiego ostrzału. W jej dom uderzył pocisk

W nocy z niedzieli na poniedziałek nasilił się ostrzał rosyjskich wojsk w obwodzie charkowskim. W mieście Dergacze w wyniku działań wojennych zginęła nastolatka. Portal Ukrainska Prawda powołując się na obwodową policję informował, że obecnie ustalana jest liczba osób rannych i zabitych. Ataki prowadzone przez wojska Kremla doprowadziły już w Ukrainie do śmierci 90 dzieci.

Od niemal trzech tygodni w Ukrainie trwa wywołana przez Władimira Putina wojna. Na miasta, w tym dzielnice mieszkalne spadają rosyjskie bomby, a w wyniku ataków rakietowych śmierć ponoszą cywile, niestety również ci najmłodsi. 

Poszła po zabawki, gdy w jej dom uderzył rosyjski pocisk. 15-latka zginęła

W poniedziałek Szef wydziału śledczego policji obwodu charkowskiego Serhij Bołwinow poinformował na Facebooku, że w mieście Dergacze zginęła 15-letnia Darina.

 

W dom, w którym mieszkała Darina uderzył rosyjski pocisk. Inne osoby, które w nim przebywały - rodzice dziewczyny i dwoje rodzeństwa, przeżyły i nie zostały ranne. W momencie ataku Darina znajdowała się w innym pokoju niż reszta mieszkańców domu, ponieważ poszła po zabawki dla małych dzieci.

 

 

Rosyjski ostrzał był skierowany na dzielnice mieszkaniowe, szpitale i budynki przemysłowe.

 

W samym Charkowie został zniszczony czteropiętrowy budynek mieszkalny.

Wojna w Ukrainie. Od 24 lutego zginęło 90 dzieci

W wyniku działań zbrojnych prowadzonych przez wojska rosyjskie w Ukrainie zginęło już co najmniej 90 dzieci, a ponad 100 odniosło obrażenia - informowała w poniedziałek ukraińska Prokuratura Generalna. 

 

"Najwięcej ofiar w obwodach kijowskim, charkowskim, donieckim, czernihowskim, sumskim, chersońskim, mikołajowskim i żytomierskim" - podała prokuratura za pośrednictwem komunikatora Telegram. 

 

Tylko w niedzielę, w wyniku ostrzału infrastruktury cywilnej w obwodzie mikołajowskim zginęło dwoje dzieci, kolejna dwójka odniosła obrażenia.

 

mst/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie