Wojna w Ukrainie. Zełenski: rozmawiałem z szefem Rady Europejskiej o sankcjach na Rosję

Świat
Wojna w Ukrainie. Zełenski: rozmawiałem z szefem Rady Europejskiej o sankcjach na Rosję
PAP/EPA/UK PARLIAMENT/JESSICA TAYLOR HANDOUT
Prezydent Ukrainy

Rozmawiałem z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem o sankcjach nakładanych na Rosję za agresję na Ukrainę, potrzebie ochrony ludności cywilnej oraz pomocy dla naszego kraju - przekazał w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Kontynuuję konsultacje z partnerami w Unii Europejskiej. Rozmawiałem z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem. Omówiliśmy sankcje przeciwko rosyjskiemu agresorowi, potrzebę skoordynowanego nacisku na Rosję w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej, wsparcie dla toczonej przez nas walki i członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej" - napisał na Twittterze Zełenski.

 

 

W środę UE przyjęła nowy pakiet sankcji wymierzonych w Białoruś i Rosję. W ramach niego m.in. wykluczono z systemu SWIFT trzy białoruskie banki, wprowadzono ograniczenia na białoruski bank centralny i objęto restrykcjami kolejne 160 osób, w tym 14 oligarchów i prominentnych biznesmenów związanych z kluczowymi sektorami gospodarki, stanowiącymi istotne źródło dochodów Federacji Rosyjskiej. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie