Wojna w Ukrainie. Atak na Malin. Są ofiary, wśród zabitych niemowlęta

Świat
Wojna w Ukrainie. Atak na Malin. Są ofiary, wśród zabitych niemowlęta
PAP/DSNS
Zniszczenia po rosyjskim ataku w Malinie

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło w mieście Malin w obwodzie żytomierskim Ukrainy – poinformowała agencja Ukrinform, powołując się na komunikat biura prasowego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Do ataku doszło o godz. 20.50 we wtorek. Zniszczonych zostało siedem jednopiętrowych budynków mieszkalnych. Zginęło dwoje dzieci urodzonych w zeszłym roku.

 

Pocisk trafił też w budynek mieszkalny w wiosce Doneć w obwodzie charkowskim, w wyniku czego zginęły dwie osoby, w tym 7-letnie dziecko.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Naloty na Sumy i Ochtrykę. Zginęły co najmniej 22 osoby

 

W poniedziałek w wyniku rosyjskiego ataku lotniczego na miejscowość Malin w obwodzie żytomierskim zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

 

"6 marca (w niedzielę) około godz. 21 (godz. 20 w Polsce) dokonano ataków lotniczych na miasto Malin, w wyniku których zniszczony został jednopiętrowy budynek i trzy samochody osobowe. Według wstępnych informacji zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne" - podała w komunikacie Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy.

 

Wcześniej informowano o atakach lotniczych na miasta Korosteń i Owrucz w obwodzie żytomierskim; dwie osoby zostały ranne.

"Rosja popełnia zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości"

Rosja w swojej agresji wobec Ukrainy świadomie wstąpiła na drogę zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, stosuje taktykę spalonej ziemi, atakując ludzi i cele cywilne- oświadczył sekretarz ukraińskiej rady bezpieczeństwa Ołeksij Daniłow.

 

"Niestety, dzisiejszy poranek potwierdza to, co Ukraińcy zrozumieli już w pierwszych dniach wojny. Rosyjskie władze od początku świadomie planowały taktykę >>spalonej ziemi<<, pełnego ignorowania prawa międzynarodowego, weszło na drogę zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości – napisał w poniedziałek na Facebooku.

 

Daniłow wskazał, że o godzinie piątej rano w poniedziałek Rosjanie ostrzelali cele cywilne w Mikołajowie z systemów artylerii Smiercz. W niedzielę zbombardowali lotnisko cywilne w Winnicy, strzelali do cywilów, którzy próbowali ewakuować się z Buczy i Irpienia pod Kijowem, bombardowali Malin, Owrucz, Korosteń, miasta w obwodzie żytomierskim.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Minister: pracownicy elektrowni atomowej w Zaporożu torturowani

 

"I to zaledwie w ciągu jednego dnia. Jestem przekonany, że przyszły trybunał nad zbrodniarzami będzie znakiem dla całego świata i dla Rosji, bo – poza wszystkim – wojna z Ukrainą rozpoczęła proces likwidacji reżimu Putina" – napisał Daniłow.

 

"Zabijacie nasze dzieci, kobiety, starców. Wszystkich pamiętamy, nikogo i nigdy nie zapomnimy!" – dodał, zapewniając, że odpowiedzialni za te zbrodnie nie "zdołają się ukryć ani za płotami swoich domów, ani w willach w Miami, ani na Seszelach, ani w bunkrze na Uralu", lecz zostaną odnalezieni jak "(Adolf) Eichmann i jak (Osama) bin Laden".

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie