Wojna w Ukrainie. McDonald's zamyka restauracje i wstrzymuje działalność w Rosji

Biznes
Wojna w Ukrainie. McDonald's zamyka restauracje i wstrzymuje działalność w Rosji
Wikimedia.org/Artem Svetlo
Restauracja McDonald's w Moskwie

Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi McDonald's poinformowała we wtorek o czasowym zamknięciu swoich restauracji i zawieszeniu całej działalności w Rosji. Większość swoich działań zawiesiła także firma General Electric operująca m.in. w branży energetycznej. "Spółka będzie świadczyć jedynie niezbędne usługi" - przekazała agencja Reutera.

"(Firma) McDonald's Corp. ogłosiła we wtorek, że tymczasowo zamknie swoje restauracje w Rosji, stając się ostatnią zachodnią firmą, która wstrzymała wszystkie operacje w tym kraju po jego inwazji na Ukrainę" - przekazał Reuters.

 

"Sieć fast-foodów zapowiedziała, że nadal będzie wypłacać pensje swoim 62 tys. pracowników w Rosji" - poinformowała agencja.

 

ZOBACZ: Kolejny sukces Anonymous. Zhakowali ponad 400 rosyjskich kamer

 

"Największe światowe marki, w tym McDonald's i PepsiCo Inc., były naciskane do wstrzymania działalności w Rosji przez kilka instytucji, w tym fundusz emerytalny stanu Nowy Jork" - przypomniano w depeszy.

 

 

Reuters poinformował również o zawieszeniu działalności przez spółkę General Electric, która będzie dostarczać wyłącznie "niezbędny sprzęt medyczny i wspierać istniejące usługi energetyczne w regionie".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zakazali mówić "wojna" i "inwazja"? ONZ dementuje doniesienia o "cenzurze"

 

Koncern zamieścił krótkie oświadczenie na Twitterze.

 

 

Wtorek jest trzynastym dniem rosyjskiej agresji na Ukrainie. W związku z napaścią na Ukrainę i dokonywanymi zbrodniami na cywilach wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne.

 

 

hlk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie