Posłowie Konfederacji odchodzą z partii KORWiN. "Odcinamy się od prorosyjskich opinii"

Polska
Posłowie Konfederacji odchodzą z partii KORWiN. "Odcinamy się od prorosyjskich opinii"
Polsat News
Janusz Korwin-Mikke

Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową jak KORWiN, ale bez Janusza Korwin-Mikkego, odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi - oświadczyli we wtorek posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacja.

- Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji (...) rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji - oświadczył poseł Dziambor podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z posłami Kuleszą i Sośnierzem.

 

Dziambor podkreślił, że będzie to "nowa partia wolnościowa, która będzie funkcjonowała w tym momencie w ramach Konfederacji".

 

Uzasadniając decyzję, Dziambor wskazał przede wszystkim na kwestie gospodarcze. "Widzimy, że sytuacja, w której znalazła się Polska z powodu również tego bestialskiego napadu Rosji na Ukrainę, to sytuacja, w której bardzo będzie brakowało przekazu typowo rynkowego, gospodarczego. A widzimy, że nie ma zainteresowania, aby się skupiać właśnie na tych tematach" - powiedział.

 

Zadeklarował jednocześnie, że działalność nowej partii będzie się koncentrowała m.in. na zapobieganiu rosnącej inflacja, słabnięcia złotego, poprawie sytuacji kredytobiorców i "rozwiązaniach dla Polski na przyszłość, związanych również z sytuacją na Ukrainie".

Dobromir Sośnierz: kanonada nieodpowiedzialnych wypowiedzi

Z kolei Sośnierz przyznał, że cała trójka posłów jest jeszcze w Partii KORWiN, natomiast - jak mówił - "po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (Janusza Korwin-Mikke) na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z Partii KORWiN".

 

Poseł Kulesza poinformował, że nowa partia nie ma jeszcze nazwy, a o dalszych działaniach w sprawie jej rejestracji i dalszych kroków, informacje będą przekazywane na bieżąco. 

zdr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie