Wojna w Ukrainie. Prezydent Zełenski: o przyszłości Europy zdecyduje opór Ukraińców

Świat
Wojna w Ukrainie. Prezydent Zełenski: o przyszłości Europy zdecyduje opór Ukraińców
Facebook/Zełenski

Na naszej fladze nie ma krwi. Nie ma i nigdy nie będzie czarnych plam - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na nagraniu opublikowanym na Facebooku. Dodał, że "o przyszłości Europy zdecyduje opór Ukraińców".

Na naszej fladze nie ma krwi. Nie ma i nigdy nie będzie czarnych plam, żadnych bagien. Ukraińska flaga to ziemia. Spokojna, płodna, złota i bez czołgów. To niebo jest spokojne, czyste, niebieskie i bez pocisków. Tak było. I tak będzie - mówił w poniedziałek Wołodymyr Zełenski. 

 

 

- O przyszłości kontynentu zdecydujemy my - swoim sprzeciwem i nasi przyjaciele - swoją pomocą – powiedział ukraiński przywódca.

Rozmowy prezydenta Zełenskiego i Andrzeja Dudy 

Zełenski poinformował, że rozmawiał znowu z prezydentem Andrzejem Dudą. – Pomagają nam, pracujemy. Rozmawiałem z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, z premierem Włoch, prezydentem Francji i premierem Indii – mówił Zełenski.

 

- Otrzymałem ważne sygnały, które, jestem przekonany, wzmocnią Ukrainę – dodał.

 

- Nasze tezy są absolutnie logiczne i sprawiedliwe: jeśli agresja będzie kontynuowana, zażądamy nowych sankcji. Sankcji przeciwko wojnie i za pokojem – powiedział Zełenski. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o bojkot importu z Rosji i zakazu eksportu do tego kraju. 

nb / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie