Wojna Rosja-Ukraina. Mastercard i Visa zawieszają swoją działalność w Rosji

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Mastercard i Visa zawieszają swoją działalność w Rosji
Pixabay/stevepb
Karty kredytowe Mastercard i Visa

Mastercard ogłosił, że wstrzymuje wszystkie transakcje na terenie Rosji. W oświadczeniu jako powód podano inwazję Kremla na Ukrainę. Podobną decyzję podjęła także Visa.

"Od ponad tygodnia świat obserwuje wstrząsające i dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę" - poinformował Mastercard.

 

Relacja na żywo z tego, co dzieje się na Ukrainie

 

"Uwzględniając bezprecedensowy charakter obecnego konfliktu i niepewne otoczenie ekonomiczne - podjęliśmy decyzję o zawieszeniu świadczenia usług w Rosji" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej firmy.

Mastercard wydana poza granicami Rosji nie będzie działać w rosyjskich punktach

Karty wydawane przez rosyjskie banki nie będą obsługiwane przez sieć Mastercard. Ponadto każda karta Mastercard wydana poza granicami Rosji nie będzie działać w rosyjskich punktach handlowych ani bankomatach.

 

Mastercard jest globalną firmą w dziedzinie płatności cyfrowych, ułatwiającą transakcje płatnicze między konsumentami, instytucjami finansowymi i podmiotami rządowymi w ponad 210 krajach.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. USA: prezydent Biden rozmawiał z prezydentem Ukrainy Zełenskim

 

Podobną decyzję podjęła Visa, która ogłosiła, że "będzie współpracować z partnerami i klientami z Rosji, w celu wstrzymania w następnych dniach wszystkich transakcji na terenie kraju.

 

Prezydent USA Joe Biden z zadowoleniem przyjął decyzje firm Visa i Mastercard o zawieszeniu działalności w Rosji.

 

W odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę wiele międzynarodowych koncernów wstrzymało działalność w Rosji - m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe.

aml / polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie