Rosja-Ukraina. Minister obrony: zasoby wojskowe wroga się kończą; nastąpi załamanie logistyczne

Świat
Rosja-Ukraina. Minister obrony: zasoby wojskowe wroga się kończą; nastąpi załamanie logistyczne
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Reznikow podkreślił, że coraz więcej Rosjan dostaje się do ukraińskiej niewoli

Rosjanom kończą się zasoby wojskowe na Ukrainie; nastąpi załamanie logistyczne - ocenił w sobotę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w opublikowanym na Facebooku wpisie.

-  Dzięki całemu naszemu narodowi nie powiodły się plany Kremla, by w dwa dni ujarzmić Ukraińców, zająć duże miasta, obalić władze państwowe i przyłączyć Ukrainę do Rosji. Tak, wróg posunął się naprzód w niektórych kierunkach, ale kontroluje tylko niewielkie obszary. Nasi obrońcy odpierają i wypierają okupantów - podkreślił Reznikow.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Wołodymyr Zełenski: jestem w Kijowie, nigdzie nie wyjechałem

 

Zwracając uwagę na "powolne tempo ofensywy i opór Ukraińców" Reznikow wyraził przekonanie, że Rosja zmienia taktykę.

 

- W tym momencie najbardziej zagrożone jest ukraińskie niebo. Agresor wszechstronnie i aktywnie wykorzystuje swój potencjał powietrzny i rakietowy. Wszystkie rodzaje samolotów bombardują miasta, miasteczka i infrastrukturę cywilną, w infrastrukturę krytyczną - zaznaczył minister.

Reznikow: "wielka" armia pokazała swoją prawdziwą naturę

- "Wielka" armia pokazała swoją prawdziwą naturę – tchórzliwego terrorysty, który potrafi atakować tylko ludność cywilną – dzieci, kobiety, nieuzbrojonych. (...) Ale mogę śmiało powiedzieć - wróg odpowie za każde życie, za każdą łzę - zapowiedział Reznikow.

 

Podkreślił, że coraz więcej Rosjan dostaje się do ukraińskiej niewoli.

 

- I to nie pojedynczy żołnierze, ale całe plutony. Ciała tysięcy ich kolegów z klasy (...) pozostały w obcym kraju. Moskwa nie uznaje ich śmierci, bo dla Putina są mięsem armatnim, służącym realizacji imperialnych marzeń. (...) Powtarzam, jedynym sposobem na uratowanie życia przez okupanta jest poddanie się - zaznaczył szef ukraińskiego resortu obrony.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie