Wojna w Ukrainie. Zełenski w rozmowie z Dudą: Rosjanie skończą jak naziści pod Leningradem

Świat
Wojna w Ukrainie. Zełenski w rozmowie z Dudą: Rosjanie skończą jak naziści pod Leningradem
PAP/Radek Pietruszka, Twitter/Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr Zelenski przyznał, że Andrzej Duda to jeden z liderów, z którym ma dobre relacje

"Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto" - zadeklarował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w czwartkowej rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak dodał, jeśli najeźdźcy "rozpoczną blokadę Kijowa, skończą jak naziści oblegający Leningrad w czasie II wojny światowej".

W nocnym wpisie prezydent Andrzej Duda zacytował słowa Wołodymyra Zełenskiego, które padły podczas ich ostatniej rozmowy: "Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto. Jeśli rozpoczną blokadę Kijowa, skończą jak naziści oblegający Leningrad w czasie II wojny światowej. Nie złamią nas i odejdą w niesławie, jako zbrodniarze".

 

Zełenski: mam bardzo dobre relacje z Dudą

W czasie czwartkowej konferencji prasowej w Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił, że codziennie ma kontakt telefoniczny z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Ocenił, że relacje te są bardzo dobre. Dodał, że Duda prosi o aktualne informacje na temat sytuacji na Ukrainie i oferuje pomoc.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. AFP: w Rosji są problemy z dostępem do Facebooka i stron niezależnych mediów

 

Inwazja rosyjska na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego. Od tego czasu do Polski przybyło ponad 604 tys. uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną.

 

Tylko w czwartek, ósmego dnia inwazji, od północy do godz. 7 rano granicę ukraińsko-polską przekroczyło 27,1 tys. osób. W środę do Polski przybyło 95 tys. uchodźców.

wka / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie