Wojna w Ukrainie. USA: senator Lindsey Graham zaapelował do Rosjan, by zabili Putina

Świat
Wojna w Ukrainie. USA: senator Lindsey Graham zaapelował do Rosjan, by zabili Putina
PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / KREMLIN POOL / SPUTNIK, Wikimedia Commons
"Jeśli Rosjanie nie chcą żyć w mroku przez resztę swego życia, muszą stanąć na wysokości zadania" - uważa senator z USA.

- Jedyny sposób, aby zakończyć wojnę, to by ktoś w Rosji wyeliminował Putina - stwierdził republikański senator z USA Lindsey Graham, komentując inwazję na Ukrainę i walki wokół elektrowni atomowej w Zaporożu. Jak stwierdził, "zabójca Putina wyświadczyłby Rosji i światu przysługę".

"Czy jest w Rosji Brutus? Czy jest w rosyjskim wojsku bardziej skuteczny pułkownik Stauffenberg? Jedyny sposób, w jaki to się skończy, to jeśli ktoś w Rosji zdejmie tego gościa. Zrobiłby swojemu krajowi - i światu - wielką przysługę" - napisał senator na Twitterze.

 

Dodał, że zrobić to mogą tylko Rosjanie i jeśli nie chcą "żyć w mroku przez resztę swego życia, odizolowani od świata w strasznej biedzie" muszą "stanąć na wysokości zadania".

 

 

Wcześniej te same słowa Republikanin wypowiedział w rozmowie z telewizją Fox News.

"Jastrząb" w kwestiach polityki zagranicznej

Graham jest jednym z najbardziej wpływowych senatorów w swojej partii i znany jest jako "jastrząb" w kwestiach polityki zagranicznej.

 

Do niedawna był szefem komisji sprawiedliwości w Senacie, a w 2016 nieskutecznie ubiegał się o republikańską nominację w wyborach na prezydenta. 

an/wka / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie