Wojna na Ukrainie. Zginęła pracownica OBWE. "Dostarczała rodzinie zapasy"

Świat
Wojna na Ukrainie. Zginęła pracownica OBWE. "Dostarczała rodzinie zapasy"
PAP/PAP/DSNS
Trwają walki w Charkowie, zdj. ilustracyjne

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy z Europie (OBWE) poinformowała w środę wieczorem, że członkini jej misji została zabita podczas ostrzału Charkowa.

Maryna Fenina, która pracowała dla misji OBWE monitorującej sytuację na Ukrainie, zginęła, "gdy dostarczała zapasy dla swej rodziny w mieście, które stało się strefą wojny" - podaje komunikat Organizacji. 

 

Walki w Charkowie 

Toczą się ciężkie walki o położony na wschodzie Ukrainy Charków. Miasto jest pod nieustannym ostrzałem Rosjan, są duże straty wśród ludności cywilnej. Do Charkowa zbliżają się kolumny rosyjskich czołgów, w samym mieście siły ukraińskie walczą z grupami rosyjskich dywersantów - powiedział w środę po południu w wywiadzie dla BBC mer miasta Ihor Terechow. Dodał, że mieszkańcy Charkowa są zjednoczeni i nie poddadzą się.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali Charków rakietami Grad. Są zabici i ranni

 

Szef administracji obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował w środę, że w ciągu ostatniej doby w rezultacie ostrzału Charkowa zginęło co najmniej 21 osób, a 112 zostało rannych. Wcześniej w środę strona ukraińska informowała o odpartym ataku na szpital wojskowy w mieście. Przekazano również, że rosyjskie rakiety uszkodziły m.in. budynek rady miejskiej, uniwersytetu i uczelni wojskowej.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie