Wojna. Sztab generalny Ukrainy: spada morale, Rosjanie ponoszą straty na wszystkich kierunkach

Świat
Wojna. Sztab generalny Ukrainy: spada morale, Rosjanie ponoszą straty na wszystkich kierunkach
PAP/PAP
Płonący rosyjski czołg

Morale wroga i jego wola zwycięstwa gwałtownie spadają ze względu na silny opór naszych wojsk; okupanci ponoszą straty na wszystkich kierunkach – podał w środę na Facebooku i na swojej stronie internetowej ukraiński sztab generalny.

"W środę rano armia rosyjska próbuje kontynuować ofensywę na wszystkich kierunkach, łącznie z blokadą stolicy i Mariupola. Jest odpierana przez siły zbrojne Ukrainy i ponosi znaczne straty. (...)" - napisano.

 

"Nie dając rady posuwać się naprzód, wróg kontynuuje podstępne ataki rakietowe i bombardowanie infrastruktury krytycznej w celu zastraszenia ludności cywilnej, która wraz z siłami zbrojnymi Ukrainy stawia opór. Morale wroga i jego wola zwycięstwa gwałtownie spadają ze względu na silny opór naszych wojsk" - czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej publikowanym codziennie rano przez ukraiński sztab generalny.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Odparto atak na szpital wojskowy w Charkowie

 

Rosjanie próbują kontynuować natarcie wzdłuż linii Horenicze-Hostomel-Demydiw w kierunku Kijowa w celu zablokowania stolicy z kierunku północnego i północno-zachodniego.

"Okupanci mimo strat w sile żywej i sprzęcie kontynuują działania ofensywne"

Od strony Nowogrodu Siewierskiego (północna Ukraina) "okupanci mimo strat w sile żywej i sprzęcie kontynuują działania ofensywne, mające na celu zablokowanie Kijowa od północnego wschodu. (...) Oddziały wroga z maksymalnie dwoma transporterami opancerzonymi podejmują nieudane próby utrzymania się w otoczeniu bohaterskich ukraińskich miast Sumy, Łebedyn i Ochtyrka" - podaje sztab.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Siódmy dzień rosyjskiego ataku

 

Ze wschodu, z obwodu charkowskiego "z kierunku (miejscowości) Słobożanske 16 transporterów opancerzonych kontynuuje operację ofensywną w kierunku Krasnohradu, a część (...) w kierunku Izium. Najeźdźca poniósł straty i został zatrzymany na terenie osad Bohoduchiw, Czuhujiw, Szewczenkowe. Na kierunku donieckim agresor bez powodzenia skupił swoje wysiłki na zablokowaniu miasta Mariupol. Na kierunku taurydzkim wróg kontynuuje operacje ofensywne na obszarach miejscowości Skadowsk, Hoła Prystań, Cherson, Snihuriwka, Nowa Kachowka. Po przegrupowaniu kontynuuje ruch w kierunku Chersonia i Nikołajewa. W czarnomorskiej strefie operacyjnej przeciwnik (...) kontynuuje przygotowania do morskiej operacji desantowej" - poinformował ukraiński sztab generalny.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie