Rosja. Antykremlowski opozycjonista: dzieci zatrzymano za protesty przeciwko wojnie na Ukrainie

Świat
Rosja. Antykremlowski opozycjonista: dzieci zatrzymano za protesty przeciwko wojnie na Ukrainie
Twitter/Ilja Jaszin
Dzieci zatrzymane przez policję za protest z plakatami "Nie dla wojny"

W Rosji miały zostać zatrzymane dzieci w wieku szkolnym, które protestowały przeciwko wojnie na Ukrainie. Zdjęcia dzieci siedzących w radiowozach i trzymających plakaty "nie dla wojny", umieścił we wtorek w nocy na Twitterze jeden z liderów rosyjskiej opozycji demokratycznej Ilja Jaszin.

"To nic szczególnego: tylko dzieci w radiowozie z antywojennymi plakatami. To jest Rosja Putina, ludzie. Żyjecie tutaj." - napisał Jaszin pod zdjęciami.

 

 

Rosyjska organizacja zwalczająca prześladowania polityczne OVD-Info poinformowała, że od czwartku zostało aresztowanych ponad 6 tys. uczestników antywojennych protestów w różnych miastach w całej Rosji, najwięcej w Moskwie i Sankt Petersburgu. W sumie do zatrzymań doszło w 103 miejscowościach. Wedle serwisu CNN jedną z antywojennych rosyjskich petycji podpisało ponad milion osób.

 

ZOBACZ: Ukraina-Rosja. Minister obrony Wielkiej Brytanii: Rosja zmienia taktykę, będzie więcej bombardowań

 

Jak komentuje portal Euronews, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow próbował umniejszyć skalę protestów, mówiąc, że podczas gdy prezydent Rosji Władimir Putin "wysłuchuje każdej opinii", wie, że część obywateli ma inny punkt widzenia, ale zna też tę część, która sympatyzuje "z tak niezbędną operacją", czyli rosyjską inwazją na Ukrainę.

grz / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie