Wojna Rosja-Ukraina. Ryszard Terlecki: dziwimy się, że Węgry również stanowczo nie wspierają Ukrainy

Polska
Wojna Rosja-Ukraina. Ryszard Terlecki: dziwimy się, że Węgry również stanowczo nie wspierają Ukrainy
PAP/Marcin Obara
Wcemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS

Cieszymy się, że Zachód zrozumiał swoje błędy i solidarnie staje po stronie Ukrainy; dziwimy się, że Węgry podobnie stanowczo nie wspierają Ukrainy, ale to jest sprawa Węgier i ich interesów narodowych - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy sankcje nałożone przez Zachód na Rosję za agresją na Ukrainę spełniają oczekiwania Polski. - Polskie postulaty są dalej idące, ale cieszymy się, że Unia wreszcie zrozumiała swoje błędy, że Zachód je zrozumiał i stanowczo, i solidarnie staje po stronie Ukrainy - powiedział Terlecki.

 

ZOBACZ: Węgry. Orban: wraz z sojusznikami potępiamy militarne działania Rosji

 

Wicemarszałek Sejmu pytany był też, jak ocenia postawę premiera Węgier Viktora Orbana, który oświadczył, że Węgry nie wyślą broni na Ukrainę.

Terlecki: dziwimy się, że Węgry stanowczo nie wspierają Ukrainy

- Oceniam tak, jak się ocenia postawę szefa państwa zaprzyjaźnionego; dziwimy się, że Węgry podobnie stanowczo nie wspierają Ukrainy, ale to jest sprawa Węgier i ich, że tak powiem, interesów narodowych - powiedział Terlecki.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Zełenski: jestem wdzięczny prezydentowi Dudzie za wspólną owocną pracę

 

Z zestawienia opracowanego przez NATO wynika, że Polska, Belgia, Kanada, Czechy, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Łotwa, Litwa, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wysłały lub zatwierdzają znaczne dostawy sprzętu wojskowego na Ukrainę. Ponadto UE zdecydowała, że sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu dla Ukrainy. Ukraina otrzymała już m.in. przeciwpancerne pociski Javelin i rakiety przeciwlotnicze.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie