"Śniadanie Rymanowskiego": wzruszający moment na antenie. Ukrainka dziękowała Polakom za pomoc

Świat
"Śniadanie Rymanowskiego": wzruszający moment na antenie. Ukrainka dziękowała Polakom za pomoc
Polsat News
Ukrainka zaproponowała pomoc dziennikarzowi Polsatu podczas łączenia na żywo

Reporter Polsat News Andrzej Wyrwiński relacjonuje ze Lwowa przebieg wojny na Ukrainie. W czasie łączenia podczas programu "Śniadanie Bogdana Rymanowskiego" do dziennikarza podeszła Ukrainka, która ze łzami w oczach dziękowała Polakom za pomoc i zaoferowała nocleg w swoim mieszkaniu. - Tak to tutaj wygląda. Aż sam się wzruszyłem - powiedział specjalny wysłannik Polsatu.

Bogdan Rymanowski połączył się podczas swojego programu ze specjalnym wysłannikiem Polsat News na Ukrainę Andrzejem Wyrwińskim, który opowiadał, jak wygląda sytuacja na Ukrainie, o konwoju humanitarnym oraz o sytuacji we Lwowie. - Sami Lwowianie zachowują spokój. Widać wyraźnie, że jest to miasto, które zamieniło się w wielki hub uchodźców, ludzie szukają tam schronienia i jest ciężko o jakikolwiek nocleg - powiedział.

 

ZOBACZ: Pomoc Ukraińcom. Polska przygotowała pociąg dla rannych, punkty recepcyjne

 

Dziennikarz Polsat News zaznaczył, że "sami nie wiedzą, gdzie spędzą dzisiejszą noc i gdzie będą spali", dodał, że we Lwowie od mieszkańców, "można usłyszeć wiele ciepłych słów o Polakach".

 

W trakcie trwania tej wypowiedzi, do Andrzeja Wyrwińskiego podeszła Ukrainka, która przywitała się i ze łzami w oczach podziękowała Polsce za okazaną pomoc. - Jeżeli nie macie gdzie zostać, to ja mam mieszkanko i mogę was przenocować - powiedziała kobieta, przytulając się do dziennikarza.

 

WIDEO: Andrzej Wyrwiński z Lwowa na antenie Polsat News

 

 

Wyrwiński podziękował kobiecie, i powiedział, że jakoś sobie poradzą, bo "mają już zapewnione łóżka w piwnicy". Wyrwiński poinformował, że "tak to teraz tutaj wygląda" w hotelu, w którym są, "w restauracji przenocować może każdy, kto poprosi o kawałek miejsca". - Sam się wzruszyłem - dodał.

aml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie