Wojna na Ukrainie. Rosyjski atak w Kijowie. Zginęło dziecko, pięcioro jest rannych

Świat
Wojna na Ukrainie. Rosyjski atak w Kijowie. Zginęło dziecko, pięcioro jest rannych
PAP/EPA/WILL OLIVER
Proukraińscy demonstranci biorą udział w wiecu przed Białym Domem w Waszyngtonie

W Kijowie w wyniku rosyjskiego ataku zginęło dziecko, pięcioro poszkodowanych trafiło właśnie do szpitala - powiedział programowi TSN Serhij Czernyszuk ze szpitala Ochmatdyt. Od początku ataku w Kijowie zmarło sześciu cywilów, 14 wojskowych i członków obrony terytorialnej, 71 osób zostało rannych.

"Rosja zabija i kaleczy nasze dzieci" - pisze portal TSN.

 

- Właśnie przywieźli pięcioro poszkodowanych. Niestety jedno dziecko zmarło przed przetransportowaniem do szpitala - powiedział programowi TSN medyczny dyrektor placówki.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Rosjanie blisko elektrowni atomowej. Jest ryzyko, że zostanie ostrzelana

 

Jak dodał, jedno dziecko doznało ciężkich ran kończyn i głowy, jest teraz operowane, kolejne dziecko odniosło lekkie obrażenia palca. Dwoje dorosłych dostarczono do szpitala ze "średnimi obrażeniami".

Bilans ofiar w Kijowie 

- Sytuacja w stolicy jest trudna i napięta - oświadczył w sobotę mer Kijowa Witalij Kliczko. Działają dywersanci, Rosja ostrzeliwuje dzielnice mieszkalne. Od początku ataku w Kijowie zmarło sześciu cywilów, 14 wojskowych i członków obrony terytorialnej, 71 osób zostało rannych.

 

- Wróg nie przedarł się do miasta, ale w Kijowie działają grupy dywersyjne - napisał Kliczko w serwisie Telegram. Wojskowi, organy ścigania i obrona terytorialna wykrywają i unieszkodliwiają dywersantów. W sobotę były starcia i wymiany ognia, nawet teraz trwają w niektórych miejscach - dodał.

 

Ranem w budynek mieszkalny trafiła rakieta. - Rosja ostrzeliwuje dzielnice mieszkalne w stolicy Ukrainy, w miastach i wioskach naszego państwa - dodał.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie