Atak Rosji na Ukrainę. Rosjanie imitują walki powietrzne nad elektrownią w Czarnobylu

Świat
Atak Rosji na Ukrainę. Rosjanie imitują walki powietrzne nad elektrownią w Czarnobylu
PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Sarkofag nad zniszczonym reaktorem w Czarnobylu

Rosjanie imitują walki powietrzne nad elektrownią w Czarnobylu – to prowokacja, by obwinić Ukrainę – podała rządowa agencja, która odpowiada za Czarnobylską Strefę Wykluczenia.

- Ukraina nie prowadzi działań bojowych w rejonie elektrowni w Czarnobylu - poinformowała agencja, na którą powołuje się Interfax-Ukraina.

 

ZOBACZ: Walki w Kijowie. Prezydent Ukrainy odmówił ewakuacji: Jestem tu. Nie składamy żadnej broni

 

- Mamy informację o przygotowaniach prowokacyjnych fake’ów dla mediów światowych o tym, że Ukraina ostrzeliwuje okupantów w Czarnobylu nad niebezpiecznymi obiektami. W Czarnobylu nie ma naszych wojsk. Państwo Ukraina nie prowadzi działań bojowych w Czarnobylu - podano.

Atak na Czarnobyl. Rosjanie przejęli elektrownię

Urząd podał, że pracownicy przedsiębiorstw na terenie strefy wykluczenia wokół elektrowni kontynuują działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, pomimo zajęcia elektrowni przez Rosjan.

 

 

Wcześniej informowano, że po wejściu tam z terytorium Białorusi rosyjskich wojsk podwyższyły się wskaźniki szkodliwego promieniowania.

 

W czwartek rosyjskie wojska zajęły teren elektrowni jądrowej. Przedstawiciel biura prezydenta Mychajło Podolak przekazał, że stan obiektów byłej czarnobylskiej elektrowni atomowej, osłony i zbiornika odpadów jądrowych nie jest znany. 

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie