Wojna na Ukrainie. Limity tankowania na stacjach Orlen

Biznes
Wojna na Ukrainie. Limity tankowania na stacjach Orlen
Orlen podkreśla, że nie zabraknie paliwa

W efekcie wzmożonego ruchu na stacjach Orlenu wprowadzono rozwiązania zapewniające obsługę wszystkich klientów; kierowcy samochodów osobowych mogą zatankować jeden bak (50 litrów), a ciężarowych 500 litrów paliwa - poinformowało w piątek biuro prasowe PKN Orlen.

Rzeczniczka prasowa koncernu Joanna Zakrzewska zamieściła na swoim profilu twitterowym oświadczenie dotyczące sprzedaży paliw na stacjach płockiego koncernu.

 

Jak napisano, w efekcie wzmożonego, skumulowanego ruchu na stacjach koncern wprowadził "rozwiązania usprawniające i zapewniające obsługę wszystkim klientom".

Ile paliwa mogą zatankować kierowcy?

"Kierowcy samochodów osobowych mogą obecnie zatankować jeden bak (50 litrów), natomiast kierowcy samochodów ciężarowych 500 litrów" - poinformowano.

 

W oświadczeniu podkreślono, że pojazdy służb mogą tankować na stacjach dowolną ilość paliwa.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Ceny paliw. Kolejki na stacjach benzynowych, na niektórych drożeje benzyna

"Paliwa nie zabraknie"

"Niezwłocznie po rozładowaniu ruchu sprzedaż wróci do normalnego trybu. Jednocześnie podkreślamy, że paliwa nie zabraknie. Dostawy na nasze stacje są realizowane i dysponujemy zapasami zapewniającymi ich ciągłość" - zapewniono.

 

Zakrzewska podkreśliła, że obecnie sprzedaż paliw na stacjach Orlenu jest ok. dwukrotnie większa od standardowego poziomu.

 

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie