Wojna na Ukrainie. Brytyjski minister obrony: Rosja straciła 450 osób i nie osiągnęła głównych celów

Świat
Wojna na Ukrainie. Brytyjski minister obrony: Rosja straciła 450 osób i nie osiągnęła głównych celów
Rex Features/East News
Pierwszego dnia wojny, Rosja straciła ponad 450 żołnierzy

Rosja nie osiągnęła żadnego ze swoich głównych celów w ciągu pierwszych 24 godzin inwazji na Ukrainę i straciła ponad 450 osób - powiedział w piątek brytyjski minister obrony Ben Wallace.

W rozmowie ze stacją Sky News wyraził przekonanie, że prezydent Rosji Władimir Putin zamierza "dokonać inwazji na całą Ukrainę", ale powiedział, że Rosja jest "opóźniona w stosunku do zakładanego harmonogramu" działań wojskowych przeciwko swojemu sąsiadowi.

 

- Według naszej oceny z dzisiejszego ranka Rosja nie osiągnęła żadnego ze swoich głównych celów. W rzeczywistości jest opóźniona w stosunku do zakładanego harmonogramu. Stracili ponad 450 osób. Nie udało się zdobyć jednego z ważnych lotnisk, które próbowali przejąć przy pomocy ich elitarnego specnazu, a w rzeczywistości Ukraińcy je odbili - mówił Wallace.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Rosja gromadzi sprzęt wojskowy w obwodzie kijowskim

 

- Myślę więc, że w przeciwieństwie do wielkich rosyjskich zapewnień i wizji prezydenta Putina, że w jakiś sposób Ukraińcy zostaną wyzwoleni i pójdą za nim, on się całkowicie myli. A armia rosyjska nie zdołała zrealizować swojego głównego celu już pierwszego dnia - dodał.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie