UE ma przygotowywać się do zamrożenia aktywów Władimira Putina i ministra Ławrowa

Świat
UE ma przygotowywać się do zamrożenia aktywów Władimira Putina i ministra Ławrowa
Twitter/@nexta_tv
Na zdj. czołg z sowiecką flagą zmierzający w kierunku miasta Chersoń

"UE przygotowuje się do zamrożenia aktywów bankowych Władimira Putina i jego ministra Siergieja Ławrowa w związku z pakietem sankcji, które zostały zatwierdzone w piątek" - poinformował Christophe Barraud powołując się na trzy osoby zaznajomione ze sprawą.

Kolejne sankcje mają zostać nałożone na Rosję w związku z inwazją, której dokonała na Ukrainie.

 

Christophe Barraud napisał na swoim Twitterze, że "UE przygotowuje się do zamrożenia aktywów bankowych Władimira Putina i jego ministra Siergieja Ławrowa w związku z pakietem sankcji, które zostały zatwierdzone w piątek". 

 

 

Piątek to drugi dzień inwazji Rosji na Ukrainę.

 

Sankcje wobec Rosji

W czwartek przywódcy Unii Europejskiej uzgodnili, że nałożą nowe sankcje na rosyjski sektor finansowy, energetyczny i transportowy oraz wprowadzą kontrolę eksportu. W planach także dodanie kolejnych Rosjan na czarną listę sankcyjną w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. 

 

ZOBACZ: Przywódcy UE z nowym pakietem sankcji wobec Rosji. Uderzy w finanse, energetykę i transport

 

"Poprzez swoje nielegalne działania wojskowe Rosja rażąco narusza prawo międzynarodowe i zasady Karty Narodów Zjednoczonych oraz podważa europejskie i światowe bezpieczeństwo i stabilność. Rada Europejska podkreśla, że obejmuje to prawo Ukrainy do wyboru własnej przyszłości. Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za ten akt agresji i wszelkie zniszczenia i utratę życia, jakie spowoduje. Będzie pociągnięta do odpowiedzialności za swoje czyny" - ocenili.

nb / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie