Andrzej Duda po rozmowie z Władimirem Zełenskim: sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna

Świat
Andrzej Duda po rozmowie z Władimirem Zełenskim: sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna
PAP
24 lutego Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w piątek rano z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie - napisał prezydent w piątek na Twitterze.

"Właśnie rozmawiałem z Wołodymyrem Zełenskim. Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicę" - podkreślił Andrzej Duda.

 

Zełenski po rozmowie z Dudą: potrzebujemy skutecznej pomocy międzynarodowej

"Bronimy swojej wolności i swojej ziemi. Ale potrzebujemy skutecznej pomocy międzynarodowej. Rozmawiałem o tym z (prezydentem) Andrzejem Dudą. Zwróciłem się do Bukaresztańskiej Dziewiątki w sprawie pomocy obronnej, sankcji, presji na agresora. Wspólnie musimy posadzić Rosję za stołem negocjacji. Potrzebujemy koalicji antywojennej" – napisał Zełensky na Twitterze po rozmowie z polskim prezydentem.

 

Kijów pod ostrzałem

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba poinformował w piątek nad ranem, że stolica Ukrainy, Kijów, znalazła się pod ciężkim ostrzałem rakietowym armii rosyjskiej.

 

ZOBACZ: Ukraina. Rosyjski samolot zestrzelony nad Kijowem

 

Od czwartku trwa zakrojona na szeroką skalę rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę. Przeprowadzono ataki lotnicze na miasta i bazy wojskowe, wysłano żołnierzy i czołgi, które przekroczyły granice Ukrainy z wielu kierunków. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie