Reżyser Xawery Ż. z zarzutami za posiadanie narkotyków

Polska
Reżyser Xawery Ż. z zarzutami za posiadanie narkotyków
Jakub Kaminski/East News
Xawery Ż. usłyszał zarzuty

Znany reżyser Xawery Ż. otrzymał zarzuty za posiadanie narkotyków – poinformowała w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyna Skrzeczkowska. W październiku ubiegłego roku reżyser został zatrzymany za jazdę po kokainie, znaleziono u niego marihuanę.

"Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe w Warszawie skierowała w dniu 17 lutego 2022r. akt oskarżenia przeciwko Xaweremu Ż." – przekazała Skrzeczkowska.

 

ZOBACZ: Reżyser Xawery Ż. zatrzymany przez policję. Mógł prowadzić pod wpływem narkotyków

 

Wyjaśniła, że sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 14 października 2021r. w Warszawie. Wówczas o godz. 4.50 policji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Subaru. Za kierownicą siedział znany reżyser Xawery Ż.

Folia z suszem roślinnym

Podczas przeszukania auta funkcjonariusze znaleźli "folię z zawartością suszu roślinnego". Zachowanie Ż. wskazywało, że kierujący samochodem znajduje się pod wpływem środków odurzających.

 

"Wykonane w toku postępowanie opinie potwierdziły, że substancja, którą posiadał Xawery Ż. w ilości 0,975 g netto, jest to ziele konopi innych niż włókniste. Ponadto kierowca w momencie prowadzenia pojazdu posiadał w organizmie substancję psychotropową i środek odurzający w postaci kokainy, co miało wpływ na zaburzenie jego sprawności psychomotorycznych" – poinformowała rzecznik.

 

W skierowanym do sądu akcie oskarżenia zarzuca się Xaweremu Ż. popełnienie czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli osiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych.

 

Za jazdę po narkotykach reżyser odpowie w postępowaniu wykroczeniowym

bas / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie