Świętokrzyskie. Wybory burmistrza Połańca. Startuje trzech kandydatów

Polska
Świętokrzyskie. Wybory burmistrza Połańca. Startuje trzech kandydatów
Zdjęcie ilustracyjne, fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER
Przedterminowe wybory w Połańcu zostały zarządzone, ponieważ dotychczasowy burmistrz Jacek Tarnowski zmarł nagle 23 listopada

W Połańcu rozpoczęły się przedterminowe wybory burmistrza. Głosowanie potrwa do godziny 21. W wyborach startuje trzech kandydatów. Przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Jarosław Kobryń powiedział, że wszystkie lokale wyborcze rozpoczęły pracę o godz. 7 rano. Nie zanotowano żadnych incydentów ani przeszkód uniemożliwiających głosowanie.

Mieszkańcy gminy mają do wyboru trzech kandydatów. Są to: Stanisław Lolo (KWW Dla Wspólnego Dobra), Jacek Nowak (KWW Jacka Nowaka) i Leszek Walczyk (KWW Leszka Walczyka). Głosować można w ośmiu obwodowych komisjach wyborczych.

 

Wybory zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze, gdy jeden z kandydatów otrzyma 50 lub więcej proc. ważnych głosów. Jeśli tak się nie stanie, to dwie osoby z najwyższą liczbą głosów powalczą o stanowisko w drugiej turze.

 

ZOBACZ: Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 36 proc., a na KO - 24,5 proc. badanych. Sondaż

 

Datę przeprowadzenia przedterminowych wyborów - w liczącym około 11,5 tys. mieszkańców Połańcu - wyznaczył premier Mateusz Morawiecki. Przedterminowe wybory w Połańcu zostały zarządzone, ponieważ dotychczasowy burmistrz Jacek Tarnowski zmarł nagle 23 listopada. Funkcję pełnił od 2006 roku. 

grz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie