Kalisz. Matka przyznała się do zarzutu usiłowania zabójstwa 8-letniego syna

Polska
Kalisz. Matka przyznała się do zarzutu usiłowania zabójstwa 8-letniego syna
KPP Kalisz
Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w centrum Kalisza.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła 33-letniej kobiecie zarzut usiłowania pozbawienia życia syna. Podejrzana przyznała się – powiedział w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak dodał prokurator, "kobieta nie osiągnęła swego zamiaru ze względu na podjęcie obrony przez pokrzywdzonego oraz udzielenie mu w krótkim czasie pomocy medycznej".

 

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w centrum Kalisza (woj. wielkopolskie). Na pierwszym piętrze kamienicy mieszkała bezrobotna kobieta z 8-letnim synem. Piętro wyżej jeden z lokali zajmują jej rodzice.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Zmarło drugie dziecko poszkodowane w wypadku na placu zabaw

 

Przed godziną 7 kaliską policję zawiadomiono, że chłopiec jest ranny. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dziecko ma dwie rany kłute klatki piersiowej, u matki stwierdzono ranę ciętą szyi. Na podłodze leżał zraniony pies i nóż o długości ostrza 11,5 cm i szerokości 2 cm, którym kobieta zadawała ciosy.

Ranni przewiezieniu do szpitali

Kobieta z chłopcem zostali przewiezieni do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. 33-latka trafiła na oddział chirurgii, gdzie lekarze stwierdzili, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

ZOBACZ: Mauritius: 20-letnia matka urodziła dziecko w samolocie i ukryła je w koszu na śmieci

 

8-latek trafił na oddział intensywnej terapii dla dzieci w stanie ciężkim ale stabilnym. Okaleczonym psem zaopiekował się lekarz weterynarii.

Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa syna

W piątek kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa syna, do którego przyznała się. - Niewątpliwie zachodzi konieczność przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych psychiatrów celem możliwości udziału podejrzanej w tym postępowaniu – powiedział Meler.

 

Zdaniem śledczych zachowanie kobiety najprawdopodobniej wskazuje na załamie nerwowe, podejrzana nie potrafiła podać powodu swojej agresji.

 

Prokurator Meler poinformował, że w sobotę w kaliskim sądzie odbędzie się posiedzenie w sprawie aresztowania podejrzanej z uwagi na grożącą jej surową karę.

hlk/nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie