Radom. 3-latek w krytycznym stanie po pobiciu. Rodzice usłyszeli zarzuty

Polska
Radom. 3-latek w krytycznym stanie po pobiciu. Rodzice usłyszeli zarzuty
Polsat News
3-latek trafił do szpitala w krytycznym stanie

Rodzice 3-letniego Kuby zostali zatrzymani po tym, jak chłopiec w krytycznym stanie trafił do szpitala w Radomiu. Ojciec dziecka usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad chłopcem, matka - pomocnictwa i narażenia dziecka. Do sądu skierowano wnioski o trzymiesięczny areszt.

- Ojciec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad dzieckiem od 2019 r. do sierpnia 2021 r. Matce przedstawiono zarzut pomocnictwa do usiłowania zabójstwa i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – powiedział prokurator Andrzej Stojak z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

 

ZOBACZ: Lublin. Kierowca potrącił na przejściu matkę z dzieckiem. Policja poszukuje sprawcy i świadków

 

Posiedzenie sądu w sprawie tymczasowego aresztu odbędzie się w piątek.

3-latek rzucany o podłogę

We wtorek rano dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że z mieszkania w jednej z gmin pow. kozienickiego zostało zabrane przez pogotowie ratunkowe 3-letnie dziecko. Miało ono z obrażenia ciała spowodowane najprawdopodobniej stosowaniem przemocy. Karetką pogotowia z dzieckiem pojechała do szpitala ciężarna matka.

 

Według śledczych 3-latek był rzucany o ścianę i podłogę, miał obrażenia głowy ze stwierdzonym krwiakiem podoponowym. 

 

Rodzina nie była objęta procedurą Niebieskiej Karty. - Jedyna interwencja policji pod tym adresem, która miała miejsce około pół roku temu, nie miała związku z przemocą w rodzinie – powiedziała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

 

Rzeczniczka mazowieckiego szpitala Karolina Gajewska, przekazała, że stan dziecka określany jest jako krytyczny. 3-latek z zatrzymaniem krążenia i urazem głowy trafił na oddział neurochirurgii szpitala, gdzie został poddany operacji usunięcia krwiaka. Obecnie przebywa na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu.

bas / Polsat News / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie