Polska delegacja na Ukrainie. "Nie wyobrażamy sobie przyszłości UE i NATO bez Ukrainy"

Świat
Polska delegacja na Ukrainie. "Nie wyobrażamy sobie przyszłości UE i NATO bez Ukrainy"
PAP/Leszek Szymański
Ryszard Terlecki w Kijowie

- Nie wyobrażamy sobie bezpieczeństwa Europy bez bezpieczeństwa Ukrainy. Nie wyobrażamy sobie przyszłości UE i NATO bez Ukrainy - powiedział w środę w Kijowie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Zapewnił o wsparciu dla wschodniego sąsiada.

Wicemarszałek Terlecki wraz z delegacją polskich posłów przebywa w środę w z wizytą w Kijowie. Głównym celem wizyty jest okazanie wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim.

 

ZOBACZ: Władimir Cziżow, rosyjski ambasador przy Unii: w środę nie dojdzie do ataku na Ukrainę

 

- Delegacja polskiego Sejmu przyjechała tutaj, żeby powiedzieć, że wszystkie główne siły polityczne w Polsce opowiadają się stanowczo za suwerennością i integralnością terytorialną Ukrainy. W ten symboliczny sposób chcemy to naszym przyjaciołom ukraińskim okazać - powiedział Terlecki podczas konferencji prasowej po spotkaniu z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem.

Ukraina. Terelcki: Nie wyobrażamy sobie przyszłości UE bez Ukrainy

Wicemarszałek poinformował, że decyzję o wizycie w Kijowie podjął po doniesieniach sojuszniczych wywiadów o spodziewanej agresji i zagrożeniu 16 lutego. - Nie wyobrażamy sobie bezpieczeństwa Europy bez bezpieczeństwa Ukrainy. Nie wyobrażamy sobie przyszłości UE bez Ukrainy. Nie wyobrażamy sobie przyszłości NATO bez Ukrainy - mówił Terlecki.

 

Zapewnił przy tym, że w przyszłości Polska będzie stanowczo wspierać Ukrainę.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie