Mazowieckie. W hotelu w Płońsku zamaskowani sprawcy pobili młotkami trzech mężczyzn

Polska
Mazowieckie. W hotelu w Płońsku zamaskowani sprawcy pobili młotkami trzech mężczyzn
Mazowiecka Policja
Prokuratura ustala motywy działania agresorów 

W jednym z hoteli w Płońsku dwaj zamaskowani sprawcy, przy użyciu brukarskich młotków, pobili trzech mężczyzn. Dwaj poszkodowani, w wieku 27 i 31 lat, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Stan młodszego z nich jest ciężki. Ustalono jednego z napastników, którym okazał się 40-letni płońszczanin.

Według rzeczniczki Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kingi Drężek-Zmysłowskiej, do zdarzenia doszło kilka dni temu, gdy do jednego z hotelowych pokoi, w którym przebywało sześć osób, czterech mężczyzn i dwie kobiety, nagle wtargnęło dwóch zamaskowanych sprawców.

 

"Agresorzy przy użyciu gumowych, brukarskich młotków pobili trzech mężczyzn przebywających w pomieszczeniu. Dwaj pokrzywdzeni, 27-letni mieszkaniec Płońska i 31-latek z gminy Sochocin, z obrażeniami ciała, głównie głowy, przewiezieni zostali do szpitala. Stan młodszego, który przeszedł operację, jest ciężki. Jeden z pobitych mężczyzn nie wymagał hospitalizacji" - przekazała w poniedziałek rzeczniczka płońskiej policji.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zarzuty i tymczasowe aresztowanie kierowcy Bolta. Miał molestować pasażerkę

 

Jak zaznaczyła, w wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze wydziału kryminalnego "kilka godzin od zdarzenia zatrzymali trzy osoby, które według ustaleń mogły brać udział w pobiciu".

Prokuratura ustala motywy działania agresorów 

"Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych, 40-letniemu płońszczaninowi, zarzutu pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia" - podkreśliła Drężek-Zmysłowska. Przyznała zarazem, że dwóch pozostałych zatrzymanych po przesłuchaniu zostało zwolnionych.

 

ZOBACZ: Góra. Miał zabić rodziców. 29-latek aresztowany

 

Rzeczniczka płońskiej policji zastrzegła, że w ramach prowadzonego postępowania, które nadzoruje tamtejsza Prokuratura Rejonowa, szczegółowo wyjaśniane są wciąż "wszystkie wątki sprawy", w tym tożsamość drugiego z napastników oraz motyw działania sprawców pobicia.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie