Nowy sposób oszustów. Podszywają się pod Polsat

Technologie
Nowy sposób oszustów. Podszywają się pod Polsat
KNF
Oszuści podszywają się pod Polsat. KNF ostrzega

"Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod spółkę Polsat. Zainwestowanie środków na poniższej stronie jest równoznaczne z ich utratą" - alarmuje Komisja Nadzoru Finansowego. Zespół ekspertów badających cyberprzestępczość apeluje o ostrożność przy inwestowaniu.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego opublikował na Twitterze komunikat ostrzegający przed inwestowaniem w podejrzany podmiot, który podszywa się pod spółkę Polsat.

 

"Aplikacja daje możliwość otrzymania już od 1000 zł dziennie. Posiada sztuczną inteligencję, samodzielnie wyszukuje zyskowne transakcje na giełdzie i zamyka je tylko w celu osiągnięcia zysku. Ultradokładne i wiarygodne obliczenia na podstawie statystyk z giełd z 5 lat. Pospiesz się, aby zająć swoje miejsce w projekcie i osiągnąć nowy poziom dobrego samopoczucia. Codziennie wypłaty, rzetelnie, bez ograniczeń" - czytamy na stronie, przed którą przestrzega KNF.

 

ZOBACZ: "Oszust z Tindera". Polak domaga się gigantycznego odszkodowania od Netflixa

 

"Do końca bezpłatnego wstępu zostały już tylko 2 dni" – zachęcają oszuści.

 

Na stronie widoczne jest logo Polsatu oraz godło Polski, a także fałszywy certyfikat wystawiony na Cyfrowy Polsat. Cyberprzestępcy proszą o podanie podstawowych danych: imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz maila.

 

KNF apeluje, by zachować czujność i nie dać się nabrać oszustom.

 

 

"Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym. Tym razem cyberprzestępcy podszywają pod spółkę Polsat. Zainwestowanie środków na poniższej stronie jest równoznaczne z ich utratą!" – czytamy w komunikacie Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

red//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie