Wielka Brytania. Od piątku łatwiejszy wjazd dla zaszczepionych i niezaszczepionych

Świat
Wielka Brytania. Od piątku łatwiejszy wjazd dla zaszczepionych i niezaszczepionych
Flickr.com/Lars Plougmann/(CC BY-SA 2.0)

W piątek o godz. 4.00 rano wchodzą w życie, ogłoszone już wcześniej, zmiany ułatwiające podróżowanie do Wielkiej Brytanii - zarówno osobom zaszczepionym przeciw COVID-19, jak i w pewnym zakresie niezaszczepionym.

W przypadku osób w pełni zaszczepionych zniesiony zostanie obowiązek wykonania testu na obecność koronawirusa po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

 

Ponieważ obowiązek wykonania testu przed rozpoczęciem podróży oraz kwarantanny po przyjeździe już wcześniej został zniesiony, oznacza to, że jedynym wymogiem związanym z podróżą jest wypełnienie przed przyjazdem formularza lokalizacyjnego.

Obostrzenia dla osób niezaszczepionych

Natomiast osoby, które nie są w pełni zaszczepione, będą musiały wykonać po przyjeździe jeden test typu PCR, a nie dwa, jak jest obecnie, i nie będą musiały odbywać 10-dniowej kwarantanny, chyba że test da wynik pozytywny.

 

W dalszym ciągu muszą one mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - PCR lub antygenowego - wykonanego w ciągu dwóch dni przed przyjazdem oraz wypełniać formularz lokalizacyjny.

 

Wszystkie wchodzące w życie w piątek zmiany dotyczą całego Zjednoczonego Królestwa

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie