Brytyjscy żołnierze dotarli do Polski. Błaszczak: Jesteśmy solidarni, stanowczy i konsekwentni

Polska
Brytyjscy żołnierze dotarli do Polski. Błaszczak: Jesteśmy solidarni, stanowczy i konsekwentni
Twitter/Mariusz Błaszczak
Do Polski dotarło 350 brytyjskich żołnierzy

"Zgodnie z moimi ustaleniami z Sekretarzem Obrony Wielkiej Brytanii do Polski przylecieli żołnierze brytyjscy" - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wcześniej informował, że do Polski dotrze 350 żołnierzy Marines.

"Zgodnie z moimi ustaleniami z Sekretarzem Obrony Wielkiej Brytanii do Polski przylecieli żołnierze brytyjscy. Jesteśmy solidarni, stanowczy i konsekwentni w odpowiedzi na agresywną politykę Kremla" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. 

Podkreślił, że brytyjscy Marines stacjonując w Polsce znacząco wzmacniają bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO. - Po żołnierzach amerykańskich, którzy przybyli do Polski, teraz przybywają żołnierze brytyjscy, traktujemy ten fakt jako wyraz solidarności państw tworzących Sojusz Północnoatlantycki - powiedział wcześniej na konferencji prasowej.

Błaszczak przypomniał, że w Orzyszu stacjonują już żołnierze brytyjscy. - Żołnierze brytyjscy także wzmacniają naszych żołnierzy przy osłonie granicy z Białorusią, już od ubiegłego roku inżynierowie z wojsk brytyjskich wspierają polskie Siły Zbrojne - powiedział szef MON.

 

ZOBACZ: USA. Biały Dom: ćwiczenia wojskowe na Białorusi to działanie eskalacyjne

 

W poniedziałek po spotkaniu z Błaszczakiem Wallace zapowiedział wysłanie do Polski dodatkowych 350 żołnierzy. Żołnierze mają wspierać stronę polską w zakresie wspólnych ćwiczeń, planowania awaryjnego i budowania potencjału w obliczu gromadzenia się sił rosyjskich na granicy z Ukrainą. 

Dawid Skrzypiński/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie