USA. 44-letni Polak zastrzelony w centrum Chicago. Był synem znanego chirurga

Świat
USA. 44-letni Polak zastrzelony w centrum Chicago. Był synem znanego chirurga
Flickr/Inventorchris
Ww rozmowie z polonijnym "Dziennikiem Związkowym" ojciec ofiary, prof. dr Marek Rudnicki, jego syn został znaleziony martwy z ranami postrzałowymi

W Chicago zmarł od ran postrzałowych w niedzielę nad ranem 44-letni Jacek Rudnicki. Był synem znanego chirurga i działacza polonijnego, byłego kandydata do Senatu RP dr. Marka Rudnickiego - poinformowały w poniedziałek media polonijne.

Do morderstwa doszło w niedzielę ok. godz. 4:30 nad ranem w południowej części śródmieścia Chicago na skrzyżowaniu Alei Michigan i 24 Ulicy. Sprawcy zabójstwa skradli mercedesa Rudnickiego.

 

ZOBACZ: USA. Aresztowano mężczyznę, który w autobusie zastrzelił jedną osobę i ranił cztery inne

 

Jak powiedział w rozmowie z polonijnym "Dziennikiem Związkowym" ojciec ofiary, prof. dr Marek Rudnicki, jego syn został znaleziony martwy z ranami postrzałowymi. Według amerykańskich mediów sprawcy, którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani, trafili go dwukrotnie w dolną część ciała.

Zginął trzy kilometry od domu

Jacek Rudnicki pracował w branży komputerowej i doraźnie jeździł Uberem. - Był taką szlachetną duszą – napisał na Facebooku przyjaciel zmarłego, Mark Rivera. - Tym razem przemoc w Chicago uderzyła w nas naprawdę z bliska – podkreślił w swym komentarzu "Dziennik Związkowy".

 

ZOBACZ: USA. Dwóch uczniów postrzelonych koło szkoły w Minnesocie. Jeden nie żyje, sprawcy zbiegli

 

Według gazety Jacek Rudnicki mieszkał z rodzicami około trzy kilometry od miejsca zdarzenia, w rejonie Grant Parku. Rodzice widzieli go ostatni raz w sobotę późnym wieczorem. Okoliczności zabójstwa bada policja.

W Chicago "często dochodzi do kradzieży aut"

Mercedes Jacka Rudnickiego został zlokalizowany w niedzielę po południu dzięki GPS. Jak powiedział PAP pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Chicago, w mieście często dochodzi do kradzieży samochodów. Opisywał, że najczęściej wygląda to w ten sposób, że upatrzonemu pojazdowi zajeżdża drogę jeden samochód z przodu, drugi ustawia się z tyłu i złodzieje z bronią zmuszają właściciela do opuszczenia auta.

 

- Na początku stycznia ofiarą carjackingu padła sędzia hrabstwa Cook z maleńkim synem – dodał.

 

ZOBACZ: USA. Coraz więcej kradzieży buldogów francuskich. Psy warte kilka tysięcy dolarów

 

Według lokalnego oddziału telewizji ABC powołującego się na policję, w minionym roku doszło w mieście do ponad 2100 przypadków porwań samochodów.

 

"Ojciec zamordowanego mężczyzny, dr Marek Rudnicki jest bardzo znanym lekarzem chirurgiem mieszkającym od wielu lat w Chicago. Kandydował w roku 2019 do Senatu RP. W latach 2018-2020 był prezesem Związku Lekarzy Polskich. Jest założycielem Koalicji Amber zajmującej się profilaktyką raka piersi u kobiet. W roku 2012 otrzymał wyróżnienie polonijne dla wybitnego Polaka" – powiedziała PAP dziennikarka Małgorzata Ptaszyńskiego.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie