Francja. Strzelanina w Nicei. Nie żyje jedna osoba

Świat
Francja. Strzelanina w Nicei. Nie żyje jedna osoba
Wikimedia/David Monniaux/Zdjęcie ilustracyjne
Strzelanina w Nicei

Jedna osoba zginęła w strzelaninie, do której doszło w środę w Nicei na południu Francji; sprawca jest poszukiwany przez policję - poinformowała lokalna gazeta "Nice Matin", cytowana przez agencję Reutera.

Policjant w Nicei zastrzelił w środę osobę podejrzaną o morderstwo, którą zamierzał aresztować - poinformował na konferencji prasowej prokurator Xavier Bonhomme.

 

W środę zorganizowano serię zatrzymań w ramach śledztwa sądowego, prowadzonego w związku z zabójstwem 24-letniego mężczyzny w nocy z 24 na 25 grudnia w dzielnicy Las Planas.

 

- Jedno z aresztowań poszło nie tak, jak powinno. Z nieznanych na tym etapie przyczyn funkcjonariuszy policji strzelił ze swojej broni do podejrzanej osoby i najwyraźniej uderzył ją w szyję. Osoba ta zmarła 45 min później" - wyjaśnił prokurator, cytowany przez AFP.

 

ZOBACZ: Szwecja. Rekordowa liczba ofiar strzelanin. Nowe zjawisko "gangfluencer"

 

Ofiara, osoba urodzona w 1999 r., zmarła ok. godz. 12.30. Według Bonhomme'a, nie ma informacji na temat jej przeszłości kryminalnej.

Zatrzymano kilka osób

Jak dodał prokurator, nie znaleziono broni, która mogłaby należeć do ofiary.

 

 

Interwencja policji miała miejsce w centrum Nicei, w odległości około pół kilometra od Promenady Anglików. AFP podała, powołując się na świadka, że padł tylko jeden strzał.

 

Funkcjonariusz, pełniący służbę w brygadzie poszukiwawczo-interwencyjnej policji sądowej w Nicei, został umieszczony w areszcie jako podejrzany o "dokonanie umyślnego zabójstwa".

 

Nicejski prokurator przekazał, że w ramach policyjnej akcji zatrzymano kilka osób związanych ze sprawą bożonarodzeniowego morderstwa.

wys/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie