W. Brytania. Siedmiolatka do premiera Johnsona: następnym razem przestrzegaj zasad

Świat
W. Brytania. Siedmiolatka do premiera Johnsona: następnym razem przestrzegaj zasad
PAP/EPA/ANDY RAIN
Urodzinowe przyjęcie-niespodzianka dla Johnsona w czerwcu 2020 roku jest jednym z 12 wydarzeń na Downing Street lub w innych budynkach rządowych, które są przedmiotem policyjnego śledztwa pod kątem możliwego złamania restrykcji

Siedmioletnia dziewczynka, która z powodu restrykcji covidowych nie mogła mieć w dwóch ostatnich latach swoich przyjęć urodzinowych, napisała do brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, pouczając go, że następnym razem on też powinien przestrzegać zasad.

"Do Borisa Johnsona: Dlaczego w moje 6. i 7. urodziny nie mogłam mieć przyjęcia, a ty miałeś? Następnym razem przestrzegaj zasad! I wiem, że ty je ustalałeś, ale to nie jest usprawiedliwienie. Nawet królowa musiała ich przestrzegać" - napisała odręcznym pismem z kilkoma błędami Isobel z Sheffield. Jej list pokazała stacja BBC.

 

 

Rodzina dziewczynki powiedziała, że była bardzo dumna z Isobel, gdy ta usłyszawszy w radiu rozmowę na temat domniemanego łamania restrykcji na Downing Street, najpierw zapytała, dlaczego ludzie ustalający zasady sami ich nie przestrzegają, a następnie uznając, że to "dość niesprawiedliwe", postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i napisać do premiera.

Dziewczynka oczekuje przeprosin od premiera 

Isobel wyjaśniła, że ma nadzieję, iż premier "powie przepraszam". Liczy ona też, że w kwietniu, gdy będzie obchodzić ósme urodziny, będzie już mogła zobaczyć przyjaciół.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Czworo kluczowych doradców Johnsona odeszło z pracy na Downing Street

 

Urodzinowe przyjęcie-niespodzianka dla Johnsona w czerwcu 2020 roku jest jednym z 12 wydarzeń na Downing Street lub w innych budynkach rządowych, które są przedmiotem policyjnego śledztwa pod kątem możliwego złamania restrykcji. Johnson w poniedziałek przeprosił w Izbie Gmin za te wydarzenia, ale dał do zrozumienia, że nie ma zamiaru rezygnować ze stanowiska.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie