Łódź. Kierowca nissana zapłaci 3 tys. zł za jazdę autem po chodniku

Moto
Łódź. Kierowca nissana zapłaci 3 tys. zł za jazdę autem po chodniku
KMP w Łodzi
Świadek nagrał, jak kierowca jechał po chodniku

Dwa mandaty o łącznej wartości 3 tysięcy złotych zapłaci łodzianin, który dwa razy w ciągu pół godziny złamał przepisy jadąc samochodem po chodniku. Wykroczenia nagrał świadek - podała w niedzielę mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej policji.

Pod koniec stycznia tego roku na skrzynkę mailową policyjnegoWydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym w Łodzi trafiło nagranie od mieszkańca. Dotyczyło jazdy samochodem po chodniku.

Nagranie świadka

- Wykroczenia, których był świadkiem miały miejsce na ulicy Pabianickiej w ciągu pół godziny. Zgłaszający w swoim zawiadomieniu podkreślał, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych, oraz jak duże zagrożenie stworzył kierowca jeżdżący autem po chodniku - relacjonowała Czyż.

 

ZOBACZ: Wrocław. Wjechał na chodnik, na którym znajdował się ojciec z dzieckiem. Policja prosi o pomoc

 

- Na nagraniu widać, jak w ciągu pół godziny, kierujący nissanem dwukrotnie porusza się po chodniku przeznaczonym wyłącznie dla ruchu pieszych. Ustaliliśmy właściciela pojazdu, któremu podczas przesłuchania pokazany został materiał wideo - przekazała.

Kierowca: nie było innej drogi

- 42-latek tłumacząc swoje zachowanie, twierdził, że do serwisu, do którego chciał dojechać, nie było innej drogi niż przez chodnik dla pieszych. Mężczyzna w swoim postępowaniu nie widział nic złego, gdyż jak powiedział, żaden pieszy nie poruszał się wówczas chodnikiem - podkreśliła Czyż.

 

42-latek ukarany został mandatami karnymi w łącznej kwocie 3 tysięcy złotych. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie