Wrocław. Wjechał na chodnik, na którym znajdował się ojciec z dzieckiem. Policja prosi o pomoc

Polska
Wrocław. Wjechał na chodnik, na którym znajdował się ojciec z dzieckiem. Policja prosi o pomoc
Facebooku/Sfotografuj policjanta
Mężczyźnie udało się uciec.

Policja opublikowała we wtorek wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież, który w niedzielę uciekł przed wrocławskimi funkcjonariuszami. Podczas próby zatrzymania kierowcy policjanci oddali strzał w kierunku opon jego pojazdu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 14 na wrocławskich Partynicach. Policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę.

 

ZOBACZ: Wrocław. Wjechał na chodnik, na którym znajdował się ojciec z dzieckiem. Kierowca poszukiwany

 

Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Trzeci z domniemanych sprawców podjął natomiast próbę ucieczki zaparkowanym na pobliskim parkingu samochodem.

 

WIDEO: Nagranie z akcji policji i relacja reportera Polsat News

- Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów wyraźne sygnały do zatrzymania. Ponieważ ruszył z impetem poprzez m.in. żywopłot, a następnie chodnik, na którym znajdowali się przechodnie, policjanci w sposób bezpieczny oddali jeden strzał w kierunku opon jego pojazdu – powiedziała w niedzielę sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

Jak zauważa serwis motoryzacja.interia.pl, wśród przechodniów był ciekawski ojciec, który bardzo chciał zobaczyć z bliska pracę policjantów. Stanął z małym dzieckiem w wózku niemal na wprost samochodu, do którego próbowali się dostać funkcjonariusze. W pewnym momencie auto ruszyło - cudem nie doszło do potrącenia. 

Opublikowano wizerunek

Mężczyźnie udało się uciec. Jak przekazała we wtorkowym komunikacie wrocławska policja, działania operacyjne funkcjonariuszy i współpraca z mieszkańcami Wrocławia, doprowadziły do odnalezienia oraz zabezpieczenia samochodu, którym się przemieszczał.

 

Mężczyzna natomiast jest nadal poszukiwany i w związku z tym policja podjęła decyzję o publikacji jego wizerunku.

Policja Wrocław

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o kontakt do osób mogących mieć wiedzę na temat aktualnego miejsca pobytu mężczyzny pod całodobowy numer tel. 478 711 600.

 

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie