Aktorka Whoopi Goldberg przeprasza za słowa na temat Holokaustu

Kultura
Aktorka Whoopi Goldberg przeprasza za słowa na temat Holokaustu
Flickr/Archman8
Whoopi Goldberg

Holokaust nie dotyczy rasy - powiedziała Whoopi Goldberg w "The View", talk show stacji ABC. Amerykańska aktorka i prezenterka przeprosiła za swoją wypowiedź.

Jednym z tematów poruszanych w programie była decyzja Kuratorium Oświaty w hrabstwie McMinn w stanie Tennessee. Kuratorium usunęło opowiadającą o Holokauście powieść graficzną "Maus" ze swojego programu nauczania języka angielskiego w ósmej klasie, powołując się na "szorstki, niestosowny język" i rysunek przedstawiający nagą kobietę.

 

ZOBACZ: Marian Turski do antyszczepionkowców. Tłumaczy słowa "Auschwitz nie spadło z nieba"

 

Podczas dyskusji Whoopi Goldberg powiedziała, że ​​jest zaskoczona, że ​​nagość, a nie sam Holokaust, wydaje się niepokoić radę szkolną. Współprowadząca Joy Behar odpowiedziała, że ​​obawy związane z nagością były prawdopodobnie pretekstem, by odwrócić uwagę od historii, w której biali ludzie są tymi złymi.

 

- To biali ludzie robią to białym ludziom, więc wszyscy będziecie walczyć między sobą - powiedziała Goldberg.

"Nieludzkie zachowanie człowieka wobec człowieka"

W dalszej części programu aktorka stwierdziła, że "Holokaust nie dotyczy rasy", tylko "nieludzkiego zachowania człowieka wobec człowieka". Dodała też, że dotyczył "dwóch białych grup ludzi".

 

W poniedziałkowym oświadczeniu Goldberg powiedziała, że ​​popełniła błąd.

 

 

"W dzisiejszym programie powiedziałam, że w Holokauście »nie chodzi o rasę, ale o nieludzkie zachowanie człowieka wobec człowieka«. Powinnam była powiedzieć, że dotyczy obu tych kwestii" – napisała na Twitterze.

 

"Naród żydowski na całym świecie zawsze miał moje wsparcie i nigdy się to nie zmieni. Przepraszam za ból, który spowodowałam" - dodała.

an / cnn.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie