Warmińsko-mazurskie. 1,5 tys. zł kary dla kobiety, która odmawiała noszenia maseczki

Polska
Warmińsko-mazurskie. 1,5 tys. zł kary dla kobiety, która odmawiała noszenia maseczki
Pixabay/jardin
Sąd ukarał 33-latkę grzywną 1,5 tys. zł. - 1 tys. zł za brak maseczki w sklepie, 500 zł za brak maseczki w komendzie policji

Sąd w Braniewie ukarał kobietę, która uparcie odmawiała noszenia maseczki, grzywną w wysokości 1.5 tys. zł. Policja przygotowując wniosek do sądu wezwała 33-latkę na komendę, by ją przesłuchać. Także w komendzie kobieta odmówiła założenia maseczki i czekała na policyjnym korytarzu.

Policja z Braniewa (warmińsko-mazurskie) poinformowała we wtorek, że 33-letnia kobieta na początku listopada została upomniana w sklepie z powodu braku maseczki. Ponieważ jej nie nałożyła interweniowała policja - kobieta odmówiła przyjęcia mandatu, w związku z czym została poinformowana, że zostanie skierowany wniosek o jej ukaranie do sądu.

 

ZOBACZ: Przemyśl. Zatrzymano 38-latka z narkotykami. Wpadł, bo nie miał maseczki

 

Policja przygotowując wniosek do sądu wezwała 33-latkę na komendę, by ją przesłuchać. Także w komendzie kobieta odmówiła założenia maseczki i czekała na policyjnym korytarzu - mimo upomnień policjantki - bez maseczki. W związku z taką postawą policja we wniosku do sądu napisała nie tylko o zachowaniu kobiety w sklepie ale i na komendzie.

 

Sąd ukarał 33-latkę grzywną 1,5 tys. zł. - 1 tys. zł za brak maseczki w sklepie, 500 zł za brak maseczki w komendzie policji. 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie