Olsztyn. Paczki z białym proszkiem ukryte w bananach. Obsługa sklepu wezwała policję

Polska
Olsztyn. Paczki z białym proszkiem ukryte w bananach. Obsługa sklepu wezwała policję
Pixabay.com/StockSnap
Zdjęcie ilustracyjne

Pakunki z białym proszkiem odnaleziono we wtorek rano w jednym ze sklepów w Olsztynie. Jak potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl podkom. Anna Balińska, wstępne badania potwierdziły, że może to być kokaina. Proszek został zabezpieczony, a kolejne testy potwierdzą, czy są to narkotyki.

12 paczek z białym proszkiem znaleziono w kartonach z bananami, które dostarczono do sklepu jednej ze znanych sieci, przy ulicy Wańkowicza w Olsztynie. Jak potwierdza policja, każda paczka ważyła około kilograma.

Policję wezwała obsługa sklepu

- Około godziny 9 rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że w magazynie pracownicy ujawnili paczki z białym proszkiem w bananach. Pracownicy od razu wezwali policję - relacjonowała w rozmowie z polsatnews.pl podkom. Anna Balińska z zespołu prasowo-informacyjnego KMP w Olsztynie.

 

- Pojechali tam funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej i technik kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono proszek i przeprowadzono czynności z pracownikami, czyli m.in. przesłuchano ich jako świadków - dodała funkcjonariuszka.

 

ZOBACZ: Małopolska. Przejęta broń i narkotyki. Zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej


Na razie nie ustalono skąd pochodzą owoce, w których znaleziono paczki. Będzie to przedmiotem prowadzonego postępowania.

 

- Wstępne badania wykazały, że może to być kokaina, proszek jest zabezpieczony i będą prowadzone dalsze badania - poinformował podkom. Balińska.

Paczki z białym proszkiem w sklepach, w kilku miastach

Podobne zgłoszenia jak w Olsztynie otrzymały służby w Toruniu, Gdańsku i Starogardzie Gdańskim.

 

Jak potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, we wtorek paczki  w kartonach z owocami, odnaleziono w sklepie przy ulicy Kosynierów. W tej chwili na miejscu pracują technicy, a policja nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

 

ZOBACZ: Pies Edek wykrył narkotyki. Pomógł funkcjonariuszom KAS

 

W poniedziałek serwis RMF FM informował również o paczkach z białym proszkiem znalezionych w kartonach z owocami, w sklepach w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim. Tak również proszek znaleźli pracownicy sklepów, rozładowujący towar.

zma / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie