Śmierć 37-letniej Agnieszki z Częstochowy. Prokuratura przejęła śledztwo. Przeprowadzono ekshumację

Polska
Śmierć 37-letniej Agnieszki z Częstochowy. Prokuratura przejęła śledztwo. Przeprowadzono ekshumację
maxpixel
Szpitalne łóżka, zdj. ilustracyjne

Prokuratura Regionalna w Katowicach, która w czwartek przejęła śledztwo ws. śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy, przesłuchała już jej męża i siostrę. Przeprowadzono też ekshumację płodów w celu ustalenia przyczyny ich śmierci. Poinformowała o tym w poniedziałek prokurator Agnieszka Wichary z katowickiej Prokuratury Regionalnej.

37-latka zmarła w szpitalu 25 stycznia, kilka tygodni po zakończeniu ciąży bliźniaczej. Według dotychczasowych ustaleń, bliźnięta zmarły jeszcze w łonie matki, w ok. 12. tygodniu ciąży. Wszczęte w środę śledztwo dotyczy narażenia 37-latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania jej śmierci.

Przesłuchania członków rodziny i ekshumacja płodów 

Śledczy będą analizować proces jej leczenia kolejno w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie oraz w szpitalu w podczęstochowskiej Blachowni – ze wstępnych ustaleń wynika, że od grudnia do stycznia kobieta była leczona w tych trzech placówkach.

 

- Przesłuchano już męża zmarłej kobiety oraz jej siostrę, zaś w czwartek przeprowadzono ekshumację płodów. Taka decyzja zapadła, aby ustalić przyczynę ich śmierci – powiedziała prok. Wichary.

 

ZOBACZ: Śmierć Agnieszki z Częstochowy. Konsultant krajowy ds. położnictwa i ginekologii zleci kontrolę

 

Dodała, że powołano także biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie, którzy do końca lutego mają wydać opinię w sprawie patomechanizmu, który doprowadził do śmierci 37-latki.

 

Sprawę bada też konsultant krajowy ds. położnictwa i ginekologii oraz rzecznik praw pacjenta.

Śmierć Agnieszki z Częstochowy 

Według informacji przekazanych przez rodzinę zmarłej Agnieszki w mediach społecznościowych, kobieta trafiła do szpitala 21 grudnia, będąc w pierwszym trymestrze ciąży bliźniaczej. Ciąża zakończyła się 31 grudnia, natomiast kobieta zmarła 25 stycznia. W ostatnim okresie swojego życia była leczona w trzech szpitalach.

 

Według informacji przekazanych przez jedną z tych placówek, w ostatnich tygodniach życia potwierdzono u niej zakażenie koronawirusem.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie