Niemcy. Wypadek polskiego tira na autostradzie. Zginął 28-letni kierowca

Świat
Niemcy. Wypadek polskiego tira na autostradzie. Zginął 28-letni kierowca
Freiwillige Feuerwehr Gruibingen /facebook.com
Kabina pojazdu została całkowicie zniszczona

Tir z polskiej firmy transportowej uderzył w wjazd do tunelu na autostradzie A8 w Niemczech między Ulm a Stuttgartem. Kierujący pojazdem 28-latek zginął na miejscu. Do wypadku doszło w środę około godz. 14:30.

28-latek z polskiej firmy transportowej zbliżał się do tunelu nieopodal Gruibingen - miejscowości leżącej między Ulm a Stuttgartem.

 

Kierowca zjechał jednak ze swojego pasa do prawej krawędzi drogi. Tir, wiozący metalowe odlewy, uderzył w portal wjazdowy tunelu, niszcząc przy tym również pomieszczenie techniczne, z którego korzystają osoby odpowiedzialne za utrzymanie autostrady.

Kierowca tira z Polski zginął

Kabina pojazdu została całkowicie zniszczona. Wypadek sprawił też, że w tunelu wyłączyła się elektryczność, ponieważ rozpędzone auto uszkodziło instalację. Nieoficjalnie wiadomo, że straty w infrastrukturze wstępnie oszacowano na kilkaset tysięcy euro - podaje "Stuttgarter Nachrichten".

 


28-latek zginął na miejscu. Ciało mężczyzny wyciągnięto podczas akcji służb, w której brało udział około 50 niemieckich funkcjonariuszy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku; jej ustalaniem zajmą się policyjni śledczy. 

an/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie