Wypadek na S8. Pożar ciężarówki przewożącej znicze

Polska
Wypadek na S8. Pożar ciężarówki przewożącej znicze
Polsat News
Na miejscu pojawiły się służby

Na odcinku drogi S8 między Oleśnicą a Sycowem, na wysokości Ligoty Polskiej (woj. dolnośląskie) zapaliła się ciężarówka przewożąca znicze - podało Radio Wrocław. Ruch w kierunku Warszawy odbywa się płynnie. Jezdnia w kierunku Wrocławia nadal jest zablokowana.

Pożar w okolicy Ligoty Polskiej pojawił się w piątek 14 stycznia nad ranem. 

 

Pierwsze zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do stanowiska kierowania służb w Oleśnicy wpłynęło około godziny 7:30. na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej oraz patrol policji. 

WIDEO: Pożar ciężarówki na S8

 

W naczepie ciężarówki przewożono tysiące zniczy. 


- Zapaliła się parafina. Na szczęście kierowca zdążył w porę odpiąć naczepę - przekazał w rozmowie z serwisem sycow.naszemiasto.pl mł. kpt. Marcin Purzyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. 

Jak podkreślił mł. kpt. Marcin Purzyński, w wyniku pożaru nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

- Z uwagi na znaczne zadymienie i oddziaływanie termiczne zmuszeni byliśmy zablokować pasy ruchu zarówno w stronę Warszawy, jak i Wrocławia. W tej chwili korki są już rozładowane - mówił tuż po g. 11 na antenie Polsat News st. brygadier Andrzej Fisher, komendant  Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy.

- Ruch w kierunku na Warszawę odbywa się płynnie - dodał. Zablokowana jest nadal jezdnia w stronę Wrocławia. Utrudnienia mają potrwać do ok. godziny - przekazał Fischer.

 

Jak dodał, na miejscu pracowało 13 zastępów Straży Pożarnej.

an / radiowrocław.pl / Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie