Poznań. Trzymiesięczny areszt dla 27-latka ujętego po atakach igłą medyczną

Polska
Poznań. Trzymiesięczny areszt dla 27-latka ujętego po atakach igłą medyczną
Twitter/Wielkopolska Policja
Zatrzymany mieszkaniec Poznania w styczniu opuścił więzienie

Na trzy miesiące trafił do aresztu 27-latek, który w ostatnich dniach miał zaatakować igłą medyczną pracownika telewizji i kuriera. W piątek poznaniak usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i uszkodzenia ciała.

Jak poinformował w sobotę Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu, poznański sąd przychylił się do wniosku o areszt dla podejrzanego. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Poznań. Zaatakował kuriera, wbijając mu igłę strzykawki w plecy. W środku była nieznana substancja

 

W czwartek w centrum miasta do pracownika jednej z firm kurierskich podszedł mężczyzna, który wbił mu igłę w plecy i uciekł. Powiadomiona o sprawie policja szybko namierzyła napastnika. 27-latek został obezwładniony. Znaleziono przy nim strzykawkę i igłę.

Zaatakował pracownika lokalnej telewizji

W poniedziałek wieczorem w podobny sposób zaatakowany został pracownik lokalnej telewizji. Gdy ekipa telewizyjna realizowała wejście na żywo do serwisu informacyjnego, nieznany mężczyzna podszedł do operatora kamery i wbił mu igłę w plecy.

 

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział w piątek, że pracownicy telewizji potwierdzili, iż operatora kamery zaatakował ów zatrzymany mężczyzna.

 

 

Zatrzymany mieszkaniec Poznania w styczniu opuścił więzienie. Substancja, która znajdowała się w znalezionej przy nim strzykawce, została wysłana do badań laboratoryjnych.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie