Węgry. Szef dyplomacji: USA zwróciły się do nas o tymczasowe rozmieszczenie swoich żołnierzy

Świat
Węgry. Szef dyplomacji: USA zwróciły się do nas o tymczasowe rozmieszczenie swoich żołnierzy
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News
Telewizja CNN podała w środę, że Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i inni członkowie NATO rozważają rozmieszczenie kilku tysięcy dodatkowych żołnierzy w państwach wschodniej flanki Sojuszu, prawdopodobnie w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech

Stany Zjednoczone zwróciły się do Węgier o tymczasowe rozmieszczenie amerykańskich jednostek na węgierskim terytorium – powiedział w piątek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szjjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie.

-Rzeczywiście otrzymaliśmy amerykańską prośbę o tymczasowe rozmieszczenie jednostek. Ministerstwo Obrony narodowej prowadzi uzgodnienia w tej sprawie – oświadczył minister.

 

Dodał, że nie było natomiast mowy o liczbie 100 żołnierzy.

 

ZOBACZ: Śmierć żołnierza przy granicy z Białorusią. Prokurator: nic nie wskazuje na udział osób trzecich

 

Telewizja CNN podała w środę, że Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i inni członkowie NATO rozważają rozmieszczenie kilku tysięcy dodatkowych żołnierzy w państwach wschodniej flanki Sojuszu, prawdopodobnie w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Według telewizji, która powołała się na źródła w administracji prezydenta Joe Bidena, USA tworzą wewnątrz NATO "koalicję chętnych" do zwiększenia sił na wschodzie Sojuszu. Chodziłoby o rozmieszczenie po ok. 1000 żołnierzy w każdym z przyjmujących państw.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie