Płock. Kierowca autokaru z wycieczką do Włoch miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Moto
Płock. Kierowca autokaru z wycieczką do Włoch miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Policja/archiwum
Kierowcy grozi do 5 lat więzienia

W Płocku podczas kontroli autokaru, który wyjeżdżał z wycieczką do Włoch, policjanci ustalili, że jego 49-letni kierowca ma, wystawiony w połowie 2021 r., sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie on sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze tamtejszego wydziału ruchu drogowego udali się na zaplanowaną kontrolę autokaru, zgłoszoną przed wyjazdem grupy osób na wycieczkę do Włoch.

 

- Kierowca autokaru miał wyruszyć w liczącą ponad tysiąc kilometrów trasę. Policjanci jak zawsze wnikliwie sprawdzili pojazd. Stan techniczny nie wzbudził zastrzeżeń funkcjonariuszy. Jednak po sprawdzeniu uprawnień kierowcy okazało się, że od połowy 2021 r. 49-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - przekazała asp. Kowalska.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Policjanci sprawdzali, czy mieszkańcy przestrzegają kwarantanny. Uratowali trzy osoby

 

Dodała, iż w związku z ustaleniami policjantów nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem. - Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśliła.

Ferie 2022. Policja apeluje do rodziców

Asp. Kowalska przypomniała, że już z początkiem przyszłego tygodnia uczniowie z woj. mazowieckiego rozpoczynają ferie zimowe. W związku z tym, jak zapowiedziała, "policjanci podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym i kontrolują autokary oraz kierowców wiozących osoby na zimowy wypoczynek".

 

- Apelujemy do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów, którymi podróżują dzieci. W sytuacji jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z policją - zaznaczyła asp. Kowalska

ml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie