Warszawa. Oszukali kilkanaście osób metodą "na policjanta". Zatrzymani przy bankomacie

Polska
Warszawa. Oszukali kilkanaście osób metodą "na policjanta". Zatrzymani przy bankomacie
Komenda Stołeczna Policji
18-latek i 19-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy stołecznej policji w okolicy jednego z bankomatów.

Stołeczna policja zatrzymała w pobliżu bankomatu dwóch młodych mężczyzn, którzy mogą mieć na koncie kilkanaście wyłudzeń gotówki od seniorów. Śledczy ustalili, że odpowiadają za kradzież co najmniej 92 tys. zł od trzech osób i mogą mieć związek z kilkunastoma innymi przestępstwami. Mundurowi zainteresowali się zatrzymanymi, bo pojawili się koło urządzenia, którego przestępcy użyli wcześniej.

- Niezwykła czujność, błyskawiczne skojarzenie i natychmiastowa reakcja policjantów z Wawra zaowocowały zatrzymaniem dwóch podejrzanych o dokonywanie oszustw metodą "na policjanta". 18-latek został objęty dozorem policyjnym, 19-latek na 3 miesiące trafił do aresztu - poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak z VII Komendy Rejonowej Policji w Warszawie, której podlegają dzielnice Praga Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła.

Kręcili się koło feralnego bankomatu

Oszuści wpadli w ręce policjantów dzięki spostrzegawczości policjantów z Wawra. Funkcjonariusze podczas obserwacji w sprawie kradzieży zauważyli kręcących się wokół bankomatu dwóch młodych mężczyzn.

 

- Natychmiast skojarzyli, że właśnie z tego bankomatu niedawno pieniądze wypłacali oszuści działający metodą "na policjanta". Szybkie spojrzenie, porównanie wyglądu, rysopisów i od razu bez chwili zawahania decyzja o zatrzymaniu obu mężczyzn - przekazała nadkomisarz Węgrzyniak.

 

ZOBACZ: Kraków. 47-latek podawał się za policjanta i oszukiwał prostytutki

 

Okazało się, że zatrzymani 18- i 19-latek od listopada do stycznia oszukali troje seniorów odpowiednio na kwoty blisko 56, 16 i 20 tysięcy złotych. We wszystkich przypadkach pełnili rolę odbierających pieniądze z różnych miejsc i w różny sposób.

Policja: kilkanaście przestępstw

Dalsze wnikliwe czynności operacyjnych z komisariatu przy ulicy Mrówczej pozwoliły na ujawnienie kolejnych kilkunastu podobnych zdarzeń z udziałem zatrzymanych.

 

Na tym etapie postępowania mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące dwóch przestępstw z Wawra i jednego z Rembertowa. 18-latek dodatkowo w mieszkaniu posiadał marihuanę. Został objęty policyjnym dozorem.

 

ZOBACZ: Wnuczek okradł swojego dziadka... "na wnuczka" [WIDEO]

 

Jego kolega na podstawie postanowienia sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

- Sprawa jest rozwojowa - zaznaczyła policjantka.

 

hlk/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie