Morawiecki: wzywam Donalda Tuska, żeby zrezygnował z przewodniczenia EPL

Polska
Morawiecki: wzywam Donalda Tuska, żeby zrezygnował z przewodniczenia EPL
PAP/Albert Zawada
Premier Mateusz Morawiecki

Wzywam Donalda Tuska, żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał błędna polityka tego ugrupowania spowodowała, że Władimir Putin może szantażować Europę.

Szef rządu opuszczając w czwartek Sejm zwrócił uwagę, że "Polska zrobiła o niebo więcej już dzisiaj dla bezpieczeństwa Ukrainy i dla pobudzenia świadomości ludzi w całej Europie", wskazując na swoje liczne wizyty w europejskich stolicach.

 

- Wzywam Donalda Tuska żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej. To poprzez Nord Stream 2 ta błędna polityka EPL spowodowała, że mamy taką sytuację, że Putin ma instrumenty szantażu w swoim ręku - stwierdził premier Morawiecki.

 

- Nie dywersyfikowaliście niestety dostaw gazu, nie byliście za ochroną naszej granicy; przynajmniej teraz nie przeszkadzajcie - mówił szef rządu.

 

- Warto być przyzwoitym, warto by zrezygnować z tego przewodniczenia EPL, która doprowadziła do szalonego błędu. Do tego, że dzisiaj Putin mając Gazociąg Północny w swoim ręku i mając tym samym Niemców w swoim ręku, próbuje szantażować cała Europę - podkreślił Morawiecki.

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie